timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Wczoraj odbyła się konferencja Samsunga Galaxy Unpacked 2022, na której koreański gigant przedstawił swoje najbliższe dodatki do portfolio. Głównymi bohaterami były składane smartfony, ale to nie jedyne nowinki, które zostały zademonstrowane na wydarzeniu. Co pokazano na tegorocznej letniej konferencji.

Galaxy Unpacked 2022 – nowe nabytki Samsunga

Jeśli nie byliście w stanie obejrzeć ostatniego Galaxy Unpacked 2022. Możecie obejrzeć powtórkę z oficjalnego livestreamu, a nowe produkt możecie zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Samsunga pod tym linkiem.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Galaxy Unpacked 2022 - GameBy.pl

Fot. Samsung

Wygląd względem do poprzedniej wersji praktycznie się nie zmienił, został jedynie delikatnie zmodernizowany. Wychudzono i wypłaszczono boczne krawędzie. Dodatkowo pomniejszono zawias, dzięki czemu telefon zrobił się nieco smuklejszy. Powiększeniu natomiast uległa bateria do 3700 mAh z możliwością ładowania mocą 25 watów. Cena modelu podstawowego (8 GB RAMu z 128 GB pamięci) zaczyna się od 5149 zł.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Galaxy Unpacked 2022 - GameBy.pl

Fot. Samsung

Chyba perełka całego zestawienia z wczorajszego dnia. Jest to bezsprzecznie jeden najlepszych składanych telefonów dostępnych na rynku. Nowa edycja została wyposażona w Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (również w Europie). Głównym punktem tego smartfonu są jego ekrany tym razem wewnętrzny ma 7,6 cala o rozdzielczości 2176 x 1812 i odświeżaniem adaptacyjnym od 1 do 120 Hz oraz maksymalnej jasności 1000 nitów. Natomiast ekran zewnętrzny to 6,2 cala, 2316 x 904 z odświeżaniem w zakresie od 48 do 120 Hz.  Niestety cena może zagiąć najtańsza wersja to 8399 złotych, a najdroższa dochodzi do 10 tysięcy złotych.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Galaxy Unpacked 2022 - GameBy.pl

Fot. Samsung

Zaprezentowano również nowe słuchawki Galaxy Buds2 Pro. Od swojego poprzednika różnią się 24-bitowym audi, lepszym ANC, ulepszonymi mikrofonami z kształtowaniem wiązki, większą pojemnością akumulatorów oraz łączność Bluetooth 5.3. Cena za te słuchawki to 999 złotych. Warto jednak zastanowić się na zakup w przedsprzedaży, ponieważ producent oferuje wtedy voucher o wartosci 200 złotych.

Samsung Galaxy Watcvh 5 i 5 Pro

Galaxy Unpacked 2022 - GameBy.pl

Fot. Samsung

Na koniec pokazano nowe smartwatche. Tym razem jednak z nowym systemem nazewnictwa. Mniejszy Galaxy Watch 5 został jak dawniej jedynie z wprowadzonymi usprawnieniami. Natomiast na miejsce serii “Classic” wskoczył Galaxy Watch 5 Pro. Niestety wraz z tą zmianą usunięto również  obrotową ramkę. W obu wersjach nowego zegarka znacznie zwiększono baterię, co powinno pozwolić na spokojne użytkowanie przez kilka dni. Zostały wyposażone w szafirowe szkło oraz opcjonalne LTE. Z funkcji warto wspomnieć o badaniu EKG, snu, ciśnienia, składu ciała oraz nowości czujniku temperatury. Za nowe smartwatche (bez LTE) zapłacimy 1499 złotych za wersję mniejsze a oraz 2149 za wersję Pro.

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły