timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Ostatnimi czasy sporo słyszy się na temat Facebooka. Jedne z ostatnich przypuszczeń dotyczą zmiany nazwy firmy. Jaka miała by ona być? A przede wszystkim, czemu Facebook miałby decydować się na tak śmiały ruch? Plotek krążących wokół całej sytuacji jest sporo, dlatego warto w pierwszej kolejności skupić się na informacjach, które udostępnia sama firma. Czy więc Facebook zmieni nazwę?

Czy Facebook zmieni nazwę? – Skąd ta wiadomość?

Nie martwcie się jednak tym, że za sprawą zmiany nazwy na waszych telefonach nagle pojawi się aplikacja, o której nigdy wcześniej nie słyszeliście. Nazwa medium społecznościowego, które co zaskakujące, nadal cieszy się sporą popularnością, pozostanie niezmieniona. Rebranding przejdzie jedynie firma, zarządzająca również takimi aplikacjami jak Instagram czy Whatsapp.

Facebook w ostatnim czasie zarejestrował parę nowych znaków handlowych. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyż firma robi to niemalże cały czas. Przy tworzeniu nowych funkcji i aplikacji dokonywanie takich zabiegów dość często jest niezbędne. Tym, co jednak najbardziej przekonuje o możliwym rebrandingu są ostatnie słowa Marka Zuckerberga odnoszące się do przyszłości Facebooka.Facebook zmieni nazwę - Gameby.pl

CEO firmy odważnie wybiega w przyszłość. Facebook ma zmienić priorytety, jeśli chodzi o działania kreatywne i skupić się na tworzeniu tajemniczo brzmiącego ,,metaverse”. Jeżeli jeszcze wcale o czymś takim nie słyszeliście, spokojnie. O całym projekcie wiadomo wciąż bardzo niewiele.

W skrócie chodzi o utworzenie przestrzeni wirtualnych, które pozwalać będą na dużo więcej niż dotychczasowo pozwalały media społecznościowe. Koncept na dzisiejsze czasy nieco szalony. Mimo to wizjonerzy z zarządu Facebooka już zaczynają działać. Metaverse miałby opierać swoje działanie na korzystaniu z gogli VR. Zuckerberg przypuszcza, że w ciągu kilku lat korzystanie z nich będzie dla większości ludzi chlebem powszednim.

Czy Facebook zmieni nazwę? – Czego się spodziewać…

Przypuszczenia zakładają, że nowa nazwa będzie miała coś wspólnego z Metaverse, bądź ogólnie rzecz biorąc wirtualną rzeczywistością. Jest jednak szansa na to, że dowiemy się czegoś więcej. Już 28 października ma odbyć się konferencja, na której Mark Zuckerberg powinien zdradzić więcej szczegółów dotyczących przyszłości. Facebook zmieni nazwę - Gameby.pl

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły