timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Obrazy generowane za pomocą tej aplikacji obiegają media społecznościowe. W końcu jest to sztuczna inteligencja tworząca grafikę, dostępna w smartfonie na wyciągnięcie ręki. Abstrakcyjne, czasami dziwne i ciekawe wygenerowane obrazy są już niemal wszędzie. Z tego względu zdecydowano się na stworzenie aplikacji, dostępnej w Google Play i Apple Store. Dawn AI przeżywa teraz swój rozkwit. Czy z aplikacji warto skorzystać?

Dawn AI – Grafiki na zawołanie

Generowanie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Wszędzie w internecie możemy zobaczyć jak ludzie dają ponieść się wodzom fantazji, prosząc AI o stworzenie niesamowitej grafiki. W związku z tym, powstało sporo oprogramowania, które może nam to umożliwić. Tak naprawdę ciężko jest wskazać, z którego generatora opłaca się korzystać. Teoretycznie twórcy zapewniają o większych możliwościach, w praktyce jednak AI nadal zdarza się popełniać błędy, które pozwalają nam odróżnić ją od pracy człowieka. Dawn AI - Gameby.pl

Dawn AI wyróżnia się na tle innych programów tym, że jest dostępne jako aplikacja na telefon. Oznacza to, że oprócz podstawowych opcji generowania grafiki, otrzymujemy również parę innych funkcji. Wśród nich znajduje się możliwość wygenerowania awatara profilu. Sztuczna inteligencja analizuje kilka selfie i tworzy cyfrowy obraz reprezentujący użytkownika w aplikacji.

Ciekawą funkcją jest także możliwość wybrania stylu tworzonego obrazu. Jeśli chodzi o wskazówki dla AI, możemy albo wpisać je w formie tekstu albo samemu narysować szkic pomysłu.

Dawn AI – Czy warto?

Poza funkcjami uatrakcyjniającymi korzystanie z aplikacji, nie różni się ona zbyt bardzo od rynkowej konkurencji. W internecie znajdziemy mnóstwo programów, które również będą w stanie w kilka sekund stworzyć obrazy dostosowane do naszych upodobań. Dawn AI - Gameby.pl

Problemem aplikacji może być jej cena. Szczerze zaskoczyło mnie to, że w Polsce jesteśmy zmuszeni zapłacić aż 60 złotych, żeby móc korzystać z aplikacji. Nie jest to jednak jednorazowa opłata, a tygodniowy abonament. Koszt użytkowania Dawn AI jest zatem sporo większy, niż ma się to u konkurencji. Znajdziemy strony, na których sztuczna inteligencja stworzy obrazy za darmo. Spokojnie można więc powiedzieć, że jeśli cena nie ulegnie zmianie, aplikacja naprawdę się nie opłaca.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły