Zawiłe intrygi, zagadkowe morderstwa i mnóstwo emocji, to coś, co może nam dostarczyć film ,,Na noże”. Zyskał on tak duże uznanie widowni, że we wrześniu 2022 roku miała premierę jego druga część. Proces ustalania sprawców tajemniczych morderstw to popularny motyw w kryminalnych produkcjach. Wiele z nich to filmy i seriale podobne do ,,Na noże”, więc z pewnością warto się z nimi zapoznać.

Film ,,Morderstwo w Orient Expressie”

Tytuł produkcji z pewnością znają fani książek Agaty Christie. Jest to adaptacja filmowa kryminału, którego akcja dzieje się w luksusowym pociągu. Pewnej nocy dochodzi w nim do brutalnego morderstwa. Znalezieniem zabójcy zajmuje się detektyw Hercules Poirot. Wśród podejrzanych znajduje się trzynaście osób. Są to przedstawiciele różnych grup wiekowych, nacji i klas społecznych. Każdy z nich staje się potencjalnym mordercą, co sprawia, że atmosfera w pociągu staje się coraz bardziej napięta. Przed detektywem badającym sprawę stoi nie lada zadanie odkrycia tajemnicy i zapobiegnięciu kolejnemu rozlewowi krwi. Z pewnością jest to film podobny do ,,Na noże” pod względem złożoności przedstawionej intrygi.

Filmy i seriale podobne do ,,Na noże” – film ,,Patrz jak kręcą”

Jest rok 1953. Na deskach jednego z londyńskich teatrów po raz setny została wystawiona sztuka ,,Pułapka na myszy”. Z tej okazji urządzono małe przyjęcie. W tym czasie, w teatralnej garderobie ginie jeden z najważniejszych członków ekipy. Tak wygląda sprawa, którą musi rozwikłać dwoje śledczych. Jednym z nich jest Stoppard, przemęczony i wypalony zawodowo inspektor. Jego partnerka to natomiast młoda i energiczna policjantka. Mimo tego, że stanowią oni swoje przeciwieństwo, muszą połączyć siły i rozwiązać zagadkę morderstwa w teatrze.

Serial ,,I nie było już nikogo”

Jest to kolejna ekranizacja powieści Agaty Christie, podobnie jak film ,,Na noże”. Tym razem fabuła ma miejsce na wyspie zwanej ,,Soldier Island”. Podstępem zostaje tam zaproszonych dziesięcioro gości, gdzie w swojej posiadłości mają ich gościć państwo Owenowie. Gdy przybywają na miejsce okazuje się jednak, że zostali oni zaproszeni w zupełnie innym celu. Na początek wysłuchują oni nagrań, w których każdy z nich oskarżany jest o dokonanie w przeszłości różnych przestępstw. Emocje zaczynają sięgać zenitu, gdy goście po kolei stają się ofiarami morderstw. Przerażeni i odcięci od świata stają się świadkami krwawej wyliczanki. Czy komukolwiek z nich uda się przeżyć?