Zostawić wszystko i wyjechać do Paryża, aby poświęcić się wymarzonej pracy? Przed takim dylematem stanęła młoda Emily. Jej wielkie ambicje sprawiły, że podjęła się ona nowego wyzwania. Dzięki temu dziewczyna nie tylko spełniła swoje marzenia, ale też przeżyła wiele niezapomnianych przygód. Jakie filmy i seriale podobne do ,,Emily w Paryżu” dostarczają podobnych inspiracji?

Serial ,,Znajdź mnie w Paryżu”

Akcja serialu rozpoczyna się w 1905 roku. Główną bohaterką jest Lena, rosyjska księżniczka i przyszła balerina opery paryskiej. Niestety, dziewczyna często wpada w kłopoty za sprawą swojego chłopaka, Henriego. Z tego powodu jej matka chce sprowadzić dziewczynę z powrotem do Rosji, co wiązałoby się z zaprzestaniem nauki tańca. Lena postanawia uciec razem z Henrim. Niestety, na przeszkodzie staje jej magiczny naszyjnik, którym obdarował ją chłopak. Zaczarowany zegar znajdujący się w naszyjniku sprawia, że dziewczyna podróżuje w czasie i przenosi się aż do 2018 roku. Na ratunek rusza jej ukochany. W międzyczasie jednak dziewczyna dobrze aklimatyzuje się w nowym świecie. Uczęszcza do nowoczesnej szkoły baletowej i nawiązuje nowe przyjaźnie. Lena coraz częściej zastanawia się, czy na pewno chce wrócić do swojego życia w przeszłości.

Filmy i seriale podobne do ,,Emily w Paryżu”- serial ,,Dziewczyny nad wyraz”

Fabuła serialu co prawda rozgrywa się w Nowym Jorku, a nie francuskiej stolicy, ale z pewnością możemy poczuć wielkomiejski klimat podobnie jak w ,,Emily w Paryżu”. Bohaterkami produkcji są trzy przyjaciółki pracujące w redakcji znanego kobiecego magazynu. Serial opowiada o codzienności bohaterek- pracy, miłości i życiu w jednym z największych miast świata. Nie obywa się również bez skomplikowanych problemów, z którymi muszą się one mierzyć. Przez wielu serial uznawany jest za współczesną wersję kultowego ,,Seks w wielkim mieście”. Dzięki ciekawym ujęciom i nastrojowej muzyce każdy może poczuć się jak w znanym ,,Big Apple”.

Film ,,Paryż może poczekać”

Anne, to żona znanego hollywoodzkiego producenta. Z pozoru kobieta wiedzie życie jak z bajki, lecz z powodu skupienia męża na karierze, dokucza jej samotność. Po festiwalu filmowym w Cannes musi ona przetransportować się do Paryża. W podróż zabiera ją współpracownik jej męża Jacques. Wycieczka, która z pozoru miała trwać kilka godzin, zmienia się w ekspedycję po najpiękniejszych zakątkach Francji. Produkcja, podobnie jak inne filmy i seriale podobne do ,,Emily w ParyżuEmily w Paryżu”, pozwala poznać nową kulturę i inspiruje do jej eksploracji.