Film ,,Na noże” stanowiący pierwszy rozdział powstającej serii odniósł niemały sukces. Z tego powodu reżyser- Rian Johnson, podjął się produkcji drugiej części przygód detektywa Blanca. Tym razem będzie musiał on rozwiązać zagadkę morderstwa w bogatej rezydencji na jednej z greckich wysp. Czy Glass Onion: Film z serii ,,Na noże” dorówna oglądalnością poprzedniej części? 

O czym jest film ,,Na noże”? 

Pierwsza część produkcji zapoznaje widzów z postacią detektywa Benoita Blanca. Jego zadaniem jest rozwiązanie tajemnicy śmierci słynnego pisarza. Ponadto musi wskazać osobę, która się do niej przyczyniła. W kręgu podejrzanych znajduje się cała rodzina pisarza, obecna dzień przed jego śmiercią na przyjęciu w rezydencji. Detektyw, aby odkryć prawdę, musi dokładnie przestudiować wszystkie rodzinne zależności. Stosując najróżniejsze techniki śledcze, próbuje poznać tożsamość mordercy, co okazuje się nie takim prostym zadaniem.  

Glass Onion: Film z serii ,,Na noże”- produkcja, obsada, fabuła 

Światowa premiera produkcji miała miejsce 11 września 2022 roku, natomiast w Polsce był to 23 grudnia. Reżyserią i scenariuszem ponownie zajmował się Rian Johnson. W obsadzie możemy zobaczyć takie gwiazdy jak Daniel Craig, Edward Norton czy Janelle Monáe. Film nominowany był między innymi do Złotych Globów czy nagrody Satelity. Obejrzeć go można na platformie Netflix.  

Glass Onion: Film z serii ,,Na noże” to kolejna część przygód detektywa Blanca. Tym razem trafia on do bogatej rezydencji na greckiej wyspie. Jej gośćmi jest grupa znajomych zaproszonych na życzenie miliardera Milesa Brona. Prezentują oni szeroki wachlarz osobowości i profesji, zaczynając od naukowca, a kończąc na influencerach. Początkowo goście zostają zaproszeni do zabawy, którą jest rozwiązanie zagadki morderstwa. Problem tworzy się, gdy okazuje się, że do zabójstwa doszło naprawdę. Wtedy do akcji wkracza detektyw Blanc. Warstwa po warstwie, przedziera się przez kolejne tajemnice. Z niezwykłą elegancją stara się znaleźć złoczyńcę wśród barwnego i rozkapryszonego grona gości.  

Czy warto obejrzeć Glass Onion? 

Produkcja do tej pory zbiera w większości przychylne opinie. Wielu uważa ją nawet za lepszą od pierwszej części. Wyróżnia się z pewnością, większym naciskiem na komedię niż poprzednio. Nie oznacza to jednak, że jej kryminalna strona została zaniedbana. Z pewnością Glass Onion: Film z serii ,,Na noże” jest ciekawą opcją do obejrzenia i zyska sympatię wśród fanów kryminałów.