timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jazda autem jest całkiem przyjemna, szczególnie z dobrą ekipą. Dzisiaj napiszę o grze, w której naszym głównym celem jest właśnie jazda samochodem. Mowa tu o #DRIVE, tytule, który na początku wydawał mi się prosty, jednak szybko pokazał swoją głębie.

Hasztag #DRIVE

Fabuła w tej produkcji właściwie nie istnieje. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że gra inspirowana była pościgami samochodowymi w filmach akcji z lat siedemdziesiątych.

#DRIVE

Tytuł nie ma właściwie żadnego specjalnego celu. Po prostu przemierzamy jeden z trzech poziomów. Każdy różni się klimatem oraz ma swoje charakterystyczne cechy. Podróż nie jest jednak taka prosta! Uważać musimy na inne pojazdy oraz policję, która co jakiś czas próbuje nas zatrzymać. Sama ulica może okazać się zagrożeniem! Często zdarzało mi się stracić przyczepność na piachu lub lodzie. A każde czołowe zderzenie kończy zabawę

Jadą, jadą, jadą!

Podczas jazdy często informowani jesteśmy o zbliżających się stacjach paliw oraz warsztatach. Benzyna kończy się w zatrważającym tempie i nie raz obijemy się jakiś słup lub płot, więc polecam jak najczęściej korzystać z ich usług. Natrafić możemy także na tymczasowe ułatwienia. Zebrany pączek pozwala na uniknięcie policyjnego pościgu, a zebrany pług zmienia samochody, w które wjedziemy, na pieniądze.

#DRIVE

Same pieniądze pozwalają nam na kupno i ulepszenie samochodów. Pojazdów mamy tu aż 28, przy czym każdy jest wersją któregoś z kultowych aut. Moim ulubieńcem szybko stała się growa wersja citroena 2CV, który pomimo niskiej prędkości jest szalenie zwinny. Automobile różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale też przyspieszeniem, prędkością i przyczepnością.

Mobilki, jak droga do Mławy?

Wizualnie gra bardzo przypadła mi do gustu. Modele pojazdów wyglądają ładnie, tak jak same trasy. Klimatyczny podkład muzyczny także pozytywnie wpływa na jakość rozgrywki. Ponadto, co chwilę nasz (prawdopodobnie) pasażer komentuje nasze poczynania, co jest miłym szczegółem. Sam model jazdy na początku może być mylący, jednak szybko się do niego przyzwyczaiłem. Jedynym problemem są tu okazjonalne bugi. Parę razy zostałem odbity przez barierkę pod nietypowym kątem, co kończyło zabawę.

#DRIVE

Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo zadowolony z #DRIVE. Tytuł jest cały czas rozwijany, więc z pewnością błędy zostaną naprawione oraz dodane zostaną nowe elementy. Gra idealnie nadaje się do zabijania czasu, więc z czystym sumieniem polecam się jej przyjrzeć. Ode mnie to wszystko, do zobaczenia wkrótce!

 

Życzymy Miłego Grania!
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8.8/10

 

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły