timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Już jakiś czas temu Sony zaprezentowało nowy kontroler przeznaczony do PlayStation 5. DualSense Edge ma wprowadzić wiele nowości do świata konsolowego grania, zapewniając graczom komfort rozrywki, nowe doznania i możliwość dostosowywania pada pod swoje preferencje. Teraz dowiedzieliśmy się o nim jeszcze więcej. Znamy również cenę urządzenia, która dla wielu graczy może okazać się przeszkodą w zakupie sprzętu.

DualSense Edge – Kontroler specjalnie dla ciebie

To co wyróżnia najnowszy kontroler od Sony to zdecydowanie możliwość personalizacji. Pad w sferze wyglądu nie różni się bardzo od swojego poprzednika. Sprawne oko dostrzeże jednak funkcje zaimplementowane w sprzęcie. DualSense Edge - Gameby.pl

Jeśli chodzi o dostosowywanie kontrolera pod swoje preferencje, mamy na to multum opcji. Gałki do sterowania są wymienne, można zmienić również ich czułość. To samo z przyciskami na górze pada. Zyskamy możliwość dopasowywania tego, jak mocno należy nacisnąć przycisk, by ten zareagował. Zwykle z tych przycisków korzysta się do strzelania lub kierowania pojazdem. Jest to zatem bardzo przydatna funkcja, która może znacząco podnieść komfort rozgrywki.

Doczekamy się także dwóch programowalnych przycisków z tyłu kontrolera. Użytkownik będzie mógł nadać im dowolną funkcję. Korzystanie z nich, może więc ułatwić wykonywanie skomplikowanych kombinacji. Pad trafi do nas z ulepszonym systemem wibracji. Dzięki niemu wsiąknięcie w daną produkcję będzie jeszcze prostsze. Funkcja zadziała na razie w wybranych tytułach.

Wisienkę na torcie stanowią programowalne profile. Pozwolą one na zapisanie ustawień. To przydatny bajer, który sprawdzi się w sytuacji, kiedy z kontrolera korzysta więcej niż jedna osoba. Nie dojdzie do problemów związanych ze zmianą ustawień.

Kontroler otrzyma dedykowane, bardzo eleganckie pudełko. W zestawie znajdzie się również kabel, wyposażony w funkcję zablokowania rozłączenia z padem. Posiadaczy DualSense Edge nie spotka zatem sytuacja, kiedy to urządzenie przy intensywnej rozgrywce odpina się od ładowania.

DualSense Edge – Cena zwalająca z nóg

Najnowszy kontroler do PlayStation 5 ma kosztować 239,99 euro. Nie wiadomo, jak sprawa cenowa będzie się mieć w Polsce, możemy przypuszczać jednak, że za sprzęt zapłacimy około 1200 złotych. Jak na pada – okropnie dużo. Zwłaszcza jeśli ktoś chciałby przerzucić się całkowicie na nowe kontrolery i postanowił wymienić dwa lub nawet więcej urządzeń. DualSense Edge - Gameby.pl

Kolejnym problemem jest kwestia dostawy. Preorder rusza już 25 października, ale pierwsze zamówienia mają być realizowane pod koniec stycznia 2023. Na kontrolery od Sony przyjdzie nam więc sporo poczekać.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły