timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Najnowsze zdobycze technologiczne naprawdę potrafią zaskakiwać. Aktualnie z dnia na dzień dowiadujemy się o nowym, niespodziewanym wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Sama technologia również rozwija się w niesamowitym tempie. Jednym z beneficjentów tych zmian jest Duolingo. Aplikacja jest dobrze znana wszystkim, którzy kiedyś próbowali lub nadal próbują nauczyć się nowego języka. Okazuje się, że od teraz będziemy mogli uczyć się przy pomocy sztucznej inteligencji. W aplikacji pojawił się nowy abonament!

Duolingo – Jak aplikacja wykorzystuje AI?

Nowa opcja abonamentu w Duolingo nosi nazwę Duolingo Max. W ramach subskrypcji otrzymamy wszystko to, co oferowane jest użytkownikom wersji Super. Dodatkowo dla abonentów dostępne staną się dwa nowe tryby nauki, w których to AI gra pierwsze skrzypce. Duolingo - Gameby.pl

Nowe funkcjonalności to Roleplay oraz Explain My Answer. Ta pierwsza daje użytkownikowi możliwość nawiązania dialogu, który przetestuje jego znajomość języka w przydatnych sytuacjach, takich jak np. zamówienie jedzenia albo pytanie o drogę. Sztuczna inteligencja przygotuje specjalne scenariusze oraz oceni rozmowę, zwracając uwagę na ewentualne błędy.

Explain My Answer to narzędzie, wskazujące popełnione przez użytkownika błędy oraz tłumaczące poprawny sposób komunikacji. Dzięki niemu przestaną występować sytuację, w których błędy nie są zrozumiałe. Powinno to znacząco usprawnić proces nauki.

Co istotne, Duolingo wykorzystuje technologię GPT-4 OpenAI. Cały świat zdążył już przekonać się, jak użyteczna i zaskakująca potrafi ona być. Można również spodziewać się, że nowy abonament będzie stawał się coraz lepszy z dnia na dzień.

Duolingo – Nic tylko zabierać się do nauki

Niestety, czas na przykrą wiadomość. Nowe opcje Duolingo są jak na razie dostępne jedynie w takich krajach jak USA, Wielka Brytania, Australia, Irlandia, Kanada oraz Nowa Zelandia. Dodatkowo obsługują one jedynie kurs, w którym jako osoba porozumiewająca się angielskim, uczymy się francuskiego bądź hiszpańskiego. Duolingo - Gameby.pl

Kiedy nowe funkcjonalności zawitają do Polski? Trudno powiedzieć. Mimo, że sztuczna inteligencja rozwija się w błyskawicznym tempie, jako Polacy wciąż jesteśmy ograniczani przez barierę językową.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły