timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Spekulacje dotyczące składanego Iphone’a trwają już parę ładnych lat. W czasie, gdy inni technologiczni giganci wprowadzają swoje rozwiązania na rynek, Apple stara się trzymać od tej gałęzi branży z daleka. Jest to całkiem zadziwiające, gdyż przez jakiś czas składanych smartfonów było względnie niewiele. Dopiero od niedawna producenci zaczęli masowo pokazywać nam coraz to nowsze modele składaków. Sytuacja może jednak zmienić się już niebawem. Wszystko za sprawą najnowszego patentu Apple, którego przedmiotem jest właśnie składany Iphone.

Składany Iphone – Niestety, wiemy niewiele

Warto zaznaczyć, że to nie jedynie smartfon jest tym, czego dotyczy patent. Apple postanowiło opatentować nową technologię, która pozwoliłaby posiadaczom telefonów na mniejsze zmartwienia, odnośnie stanu sprzętu. Chodzi mianowicie o rozwiązanie, które miałoby chronić smartfona przed upadkiem. W dokumencie zostało to określone jako: „Self-retracting display device and techniques for protecting screen using drop detection”. W skrócie oznacza to, że Iphone byłyby w stanie wykrywać upadek i skutecznie mu zapobiegać. Złożenie ekranu pozwoliłoby go ocalić.Iphone - Gameby.pl

Od razu po ukazaniu się tej informacji w sferze publicznej, pojawiło się dużo sceptycznych głosów. Niektórzy po prostu nie są w stanie uwierzyć w przyszłość tego rozwiązania. Szczegóły przedstawiają się jednak całkiem ciekawie i warto się w nie zagłębić. Telefon nie musiałby bowiem nawet składać się w całości. Już częściowe złożenie się bryły urządzenia pozwala na ocalenie cennego wyświetlacza. To całkiem istotne, jeśli mówi o upadkach z niewielkiej wysokości.

Składany Iphone – Czy w ogóle ujrzy światło dzienne?

Chociaż sam pomysł zapowiada się niezwykle interesująco, to w gigancie z Cupertino nie można pokładać zbyt wielkich nadziei. Po pierwsze, patent nie musi koniecznie oznaczać wprowadzenia nowości na rynek. Obserwowaliśmy już sytuacje, w których firmy rezerwowały dla siebie mnóstwo pomysłów, by finalnie porzucić je i zająć się czymś kompletnie innym. Iphone - Gameby.pl

Zgłoszenie patentu oznacza jednak, że prace nad składanym smartfonem od Apple są prowadzone, w mniejszym, bądź większym stopniu. Możliwe zatem, że premiera Iphone’a, który będzie potrafił samemu się złożyć, jest bliżej, niż można by się tego spodziewać.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły