timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Znana platforma Origin, przestaje oficjalnie istnieć i zastąpi ją EA Desktop App. Firma EA rozpoczęła rebranding platformy zupełnie nowym kierunku. Jednak jak to wygląda w praktyce?

Co się zmieni?

Koncern od jakiegoś czasu zmienia swoje usługi pod każdym względem. Z początku zmianom została poddana usługa Origin Access Basic związana z PC a następnie EA zabrało się za EA Access znajdujące się na konsolach. Obie usługi zostały przemianowane odpowiednio na  EA Play czyli standardowy abonament i EA Play Pro, pakiet droższy obejmujący tytuły premierowe. Teraz jednak przyszła pora na zmianę samego Origina. Zmiany jakie mają dotknąć sklepu EA mają usprawnić usługę w każdym możliwym szczególe. Jak ujawnia Mike Blank, wiceprezes Player Network w Electronic Arts, nowa platforma stanie się bardziej przyjazna w obsłudze. Dostęp do potrzebnych nam funkcji zajmie mniej kliknięć. Dodatkowo system odpowiedzialny za aktualizacje będzie usprawniony, przez co stanie się on szybszy. Również zmianę przejdzie interfejs, który będzie odświeżony od strony wizualnej, ale również od strony funkcjonalności. Użytkownicy platformy nie muszą bać się o swoje konta. Zostaną one zachowane i przeniesione na do nowej usługi.

Metamorfoza pokoju dla gracza - GameBy.pl

Origin jako EA Desktop App – Nadchodzą zmiany

EA zdecydowało się na taką zmianę również z chęci odcięcia się od nazwy Origin. Wszystkie do tej pory usługi oscylowały wokół swojego przeznaczenia, tym samym zaczęły wytwarzać swoje własne „ekosystemy”. Firma tym zabiegiem chce połączyć swoje wszystkie usługi pod jeden dach, dzięki temu wszystkie usługi staną się jedną. Można powiedzieć, że wszytko będzie znajdowało się pod jedną wiodącą nazwą. Do końca nie wiadomo kiedy dojdzie do pełnej zmiany, choć można spekulować, że nastanie to jeszcze w tym roku.  Być może te zmiany zmienią zdanie graczy na temat klienta EA.

Origin – Jak to się zaczęło?

Sam Origin ujrzał światło dzienne w 2011r. W tamtym czasie był on jednym z konkurentów popularnego Steama. Co ciekawe, on jako pierwszy udostępniał graczom produkcje za darmo. Dzięki tami prezentom, można było wyhaczyć między innymi Mass Effecta 2 lub Dragon Age’a. Dodatkowo był on pierwszym sklepem przez który można było aktywować zakupioną na Humble Bundle paczkę gier.

Cóż,  zobaczymy co przyniesie ta zmiana i jak przyjmie się ona wśród graczy.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły