timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Trzeci sezon Dark z pewnością zaskoczył wielu z nas. Nieoczekiwane przez nikogo rozwinięcie fabuły, jeszcze większe skomplikowanie niektórych wątków i wiele szokujących scen z pewnością sprawiły, że finałową część zapamiętamy na długo. Ci z was, którzy nie zdążyli jeszcze jej obejrzeć, powinni zrobić to jak najszybciej.

Dark jest z pewnością jedną z produkcji, które wyróżniają się na tle pozostałych pozycji. Po obejrzeniu finału można odnieść wrażenie, że drugiego takiego serialu szybko się nie znajdzie. W tym zestawieniu chcemy udowodnić, że w Niemczech powstają również inne niesamowite produkcje. Poznajcie najlepsze niemieckie seriale!

Najlepsze niemieckie seriale – Pachnidło

Recenzję Pachnidła mogliście już u nas przeczytać. Jest to mroczny serial, który podobnie do Dark obfituje w tajemnice i niewyjaśnione zjawiska. Pojawiają się również retrospekcje, odniesienia do przeszłości, a sama fabuła zbudowana jest na zagadkach nierozwiązanych przez dekady.

Pachnidło z pewnością może zaciekawić i wciągnąć. Jest to niestety miniserial, który na razie nie doczekał się żadnej kontynuacji. Mimo to, każdy z odcinków jest pełen wydarzeń, zwrotów akcji oraz nieszablonowych rozwiązań ze strony twórców. Na Pachnidło z pewnością warto zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli w Dark urzekły was tajemnice i nawiązania do przeszłości.

niemieckie seriale - Gameby.pl

Najlepsze niemieckie seriale – Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)

Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) to również serial, który już dla was recenzowaliśmy. Jest to dodatkowo kolejny miniserial w tym zestawieniu. Różni się on jednak całkowicie od poprzedniej pozycji. Ten akurat oparty jest na nieco luźniejszej tematyce (chociaż… może nie do końca).

Serial z gatunku teen drama, wyraźnie jednak odstający od innych podobnych produkcji. Jak sprzedawać dragi w sieci prezentuje nam niesztampowe postaci, które z pewnością zapadną widzom w pamięć. Fabuła również odbiega od znanych nam awantur w szkole, czy nastoletnich romansów. Niedawno premierę miał kolejny, już drugi sezon serialu. Z pewnością warty obejrzenia!

niemieckie seriale - Gameby.pl

Najlepsze niemieckie seriale – Freud

Freud to kolejny tajemniczy, mroczny serial na naszej liście. Widocznie niemieccy producenci szczególnie upodobali sobie takie klimaty. Freud może się pochwalić naprawdę dobrym budowaniem nastroju. Podczas niektórych scen z pewnością wiele osób poczuje dreszcze niepewności i lekkiego przerażenia.

Dodatkowo, to jeden z niewielu seriali, który wplata w fabułę okultyzm, jednocześnie nie pozostając prostym straszydłem. Jest to pozycja z pewnością specyficzna – nie wszystkim się spodoba. Nie ma jednak przeszkód, aby jej nie sprawdzić.

niemieckie seriale - Gameby.pl

Najlepsze niemieckie seriale – Babilon Berlin

Brakuje wam na Netflixie produkcji historycznych? Czegoś innego niż kolejne sezony zbyt długo ciągniętych, nudnych seriali? Nie ma problemu. Z pomocą przychodzi nam Babilon Berlin. Może nie jest to produkcja stricte historyczna, niesamowicie oddaje jednak klimat berlińskich lat 20. Przygotujcie się na ciekawą, trzymającą w napięciu fabułę, opartą na świecie przekrętu, przestępczości  i walki o lepsze życie. Polecamy szczególnie fanom Peaky Blinders oraz podobnych seriali.

niemieckie seriale - Gameby.pl

Najlepsze niemieckie seriale – Berlińskie Psy

Berlińskie Psy również zabiorą nas do przestępczego półświatka. Tym razem jednak akcja dzieje się w nieco bardziej aktualnych realiach. Nie czuć aż w tak dużym stopniu przywiązania niemieckich twórców do niepokojącego nastroju. Nie oznacza to jednak, że Berlińskie Psy odstają od poprzedników na tej liście. Jest to po prostu kryminał obfitujący w zwroty akcji, niespodziewane wydarzenia, a także zahaczający o psychologię. Coś dla fanów mocniejszych wrażeń.

niemieckie seriale - Gameby.pl

Najlepsze niemieckie seriale – Podsumowanie

Jak widać najlepsze z niemieckich seriali wyróżniają się różnorodnością. Możemy obejrzeć coś luźniejszego lub zdecydować się na seans z dozą niepewności. Mam nadzieję, że teraz zapytani o fajny, niemiecki serial, wymienicie nie tylko Dark.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły