timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Evergrow (studia Imagility) to dynamiczna arkadowa przygodówka osadzona w odległym kosmicznym uniwersum. Naszym zadaniem jest pomoc przedziwnej formie życia, wyglądającej jak uśmiechnięty kwadrat, urosnąć do jak największych rozmiarów.

Evergrow - Gameby.pl

Grafika Evergrow

Obraz w Evergrow prezentuje się fenomenalnie. Minimalistyczna i bardzo estetyczna grafika tworzy świetną kompozycję z całością. Gra składa się głównie z wielu przeróżnych kształtów geometrycznych obok których widnieje czarno-ciemnokolorowe tło. Jednak dzięki efektom świetlnym grafika nabiera głębi i wygląda po prostu świetnie. Prosta i pasująca idealnie do tego rodzaju gry.

Animacje

Animacje oraz wszelkie ruchy w Evergrow są bardzo płynne, na swoim iPhonie SE nie zauważyłem, ani przez moment, żadnego rodzaju zacięć czy zawieszeń ekranu. Wszystko chodzi jak należy. Nasz Chromaroid (bo tak nazywa się przedziwna forma życia którą sterujemy) ma niezwykle słodką twarz, raz po raz, odpowiednio do tego co dzieje się w grze, raczy nas pięknymi uśmiechami albo spojrzeniami pełnymi strachu kiedy to leci w nas kwadrat o innym kolorze. Pozytywny, gdy rośnie, pełen smutku malejąc.

Jeśli kochacie słodkie postacie w Waszych grach, Evergrow jest w sam raz!

Evergrow - Gameby.pl

Muzyka

Podczas całej rozgrywki w Evergrow towarzyszy nam ciągle kojąca muzyka. Efekty dźwiękowe są wręcz zachwycająco delikatne. Co mam przez to na myśli? Zabawne, ale ciężko to opisać, najlepiej jeśli zobaczycie to sami! Zaopatrzcie się więc w dobrą parę słuchawek do telefonu, na pewno da to efekt znacznie lepszy niż głośnik wbudowany w smartfona.

Poziomy

Zabawa nie trwa niestety wiecznie, zamiast nieskończonej ilości leveli mamy 40, które musimy pokonywać jeden po drugim. W każdym z nich czekają na nas, oprócz standardowych wyzwań, czyli rośnięcia, trzy dodatkowe unikatowe zadania do wykonania. Czasem jest to na przykład rozbicie dużego klocka na mniejsze, innym razem musimy obrócić naszym bohaterem o ponad 360 stopni, zataczając zwariowane kołowrotki w międzygalaktycznej przestrzeni.

Na początku gra nie jest wymagająca lecz już po kilku pierwszych etapach, jesteśmy zmuszeni do większego skupienia i przemyślenia swoich działań. 

Sterowanie

Prowadzenie naszego Chromaroida jest banalnie proste. Przesuwamy nim za pomocą palca w jaką tylko stronę chcemy. Jednocześnie, posługując się dla ułatwienia palcami drugiej ręki, kierujemy innymi obiektami w grze. Przysuwamy kwadraty tak, aby nasz uśmiechnięty kosmita rósł, a kiedy indziej odpychamy w otchłanie pustki przeróżne inne zagrażające nam rzeczy (czarne dziury, bomby, lasery).

Podsumowanie

Evergrow jest naprawdę przyjemną gierką, która zdecydowanie dobrze umili wam nudne chwile. Do kupienia jest w AppStore, niestety trzeba za nią zapłacić, ale dzięki temu brak w niej jakichkolwiek reklam. Jej aktualna cena wynosi 2.99$.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 8.5/10
  Muzyka - 8.5/10
 • 7.5/10
  Pomysł - 7.5/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8.5/10
appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

 

O redaktorze

Fanatyk sportu i dobrze opowiedzianych historii. Miłośnik czytania oraz podróży i wszelkich przygód, małych i dużych. Od najmłodszych lat w przyjaźni z technologią i grami. Z pasji pisarz i gracz. Szczególnie zakochany w grach typu RPG i sieciowych.

Wszystkie artykuły