timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wydarzenia na Facebooku to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi tego serwisu. Wszyscy pamiętamy słynny sylwester z Andrzejem Dudą, jednak oprócz eventów śmieskzowych, coraz częściej możemy tam znaleźć naprawdę interesujące rzeczy. Mark Zuckerberg o tym wie i dlatego przygotował dla wydarzeń osobną aplikację, którą się dzisiaj zajmiemy.

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych, czyli co z tą aplikacją możemy zrobić i jak się z niej korzysta. Interfejs podzielony jest na kilka części. Na stronie głównej znajdziemy propozycje wydarzeń dopasowane do naszego gustu, a także te, na które wybierają się nasi znajomi. W prosty sposób możemy wyszukiwać nowe propozycje w okolicy, a także aktywnie zaplanować podróż do innego miasta. Na samym końcu znajdziemy typowy facebookowy feed pokazujący posty dotyczące wydarzeń od naszych znajomych i stron, które lubimy.

Facebook Local - GameBy.pl

Kolejną zakładką są powiadomienia. Jest to szczególnie przydatne, kiedy my coś organizujemy. Mogą to być przykładowo nasze urodziny albo zlot sąsiedzki. W zakładce też dostajemy podsumowania wydarzeń, na jakie w najbliższym czasie wybierają się nasi znajomi.

Trzecią zakładką są ulubione albo jak ktoś woli — szybki dostęp. Jak sama nazwa wskazuje, szybko sprawdzimy, na jakie wydarzenia się zapisaliśmy, łatwo wejdziemy do naszych eventów i przejrzymy przeszłe wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

Ostatni jest kalendarz. Dzięki niemu w łatwy sposób przejrzymy nasze plany na najbliższe dni. Naprawdę przydatna i praktyczna funkcja.

Jeżeli chodzi o wygląd, to interfejs nie odbiega zbytnio od stylu Facebooka, jednak utrzymany jest w czerwonych barwach. Wszystko przejrzyste i minimalistyczne. Sama aplikacja działa płynnie i wszystko jest naprawdę intuicyjne. Od kilku miesięcy wykorzystuje ją do organizowania czasu wolnego na wyjazdach i gdyby nie ona, to ominęłoby mnie wiele ciekawych rzeczy.

Możliwość organizacji wydarzenia przez osobną aplikację jest dla mnie też jak najbardziej na plus. Powiadomienia mam osobno, nie mieszają mi się z niczym innym.

Jeżeli jesteś fanem fejsbukowych wydarzeń, to koniecznie pobierz tę aplikację. Osobiście, całkowicie zrezygnowałem z przeglądania wydarzeń w aplikacji Facebooka, właśnie na rzecz Facebook Local.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review] [su_row][su_column size=”1/2″]
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

[/su_column] [su_column size=”1/2″]
appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

[/su_column] [/su_row]