timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

FIFA 23 to najbardziej popularna gra piłkarska na świecie. Jest to również ostatni tytuł, który wyszedł pod taką nazwą, ponieważ kolejne będą już pod szyldem EA Sports, a nie FIFA. W ostatnim czasie w grze pojawił się specjalny patch, który znacząco odmienił rozgrywkę. Co takiego zostało zmienione?

Strzały z fałsza

Praktycznie od momentu wyjścia tej gry wiele osób zwracało uwagę, że strzały z fałszą są zbyt OP i gracze nadużywają tej funkcjonalności. Praktycznie co drugie uderzenie, bez względu na klasę strzelca, który oddawał strzał w ten sposób kończyło się golem, ponieważ bramkarze magicznie zapominali, jak się broni. Trzeba obiektywnie przyznać, że było to średnio realistyczne, ponieważ w prawdziwych meczach piłki nożnej, zawodnicy nie szukają próby do uderzenia z fałsza z każdego miejsca boiska. Po ostatniej aktualizacji ten rodzaj uderzenia został znerfiony aż o 30% w przypadku wszystkich zawodników albo o 10%, jeśli piłkarz ma trait związany z takimi uderzeniami. W końcu! Miejmy nadzieję, że od tego momentu gra stanie się bardziej realistyczna, a strzaly z fałsza staną się raczej dodatkiem, aniżeli podstawowym rozwiązaniem akcji.

Bez wątpienia taki patch może mieć wpływ na występy poszczególnych zawodników w turniejach e-sportowych. Odbije się to również na kursach, które proponuje bukmacher, w zależności od stylu gry konkretnych zawodników, więc warto śledzić te rynki.

Styl biegu

Jedną z największych innowacji, jaka została wprowadzona w obecnej edycji, są bez wątpienia style biegu. W przeszłości gracze koncentrowali swoją uwagę głównie na najszybszych piłkarzach, takich jak między innymi Kylian Mbappe. W obecnej FIFIE nadal jest to jeden z najlepszych graczy, jednak w związku z tym, że miał styl biegu Explosive, a najbardziej OP było Lenghty, część obrońców na długim dystansie była w stanie go dogonić. Gracze zwrócili jednak uwagę, że po ostatnim patchu, zmianie uległy style biegu. Lenghty nie jest już tak mocne, jak wcześniej, co odbiło się na cenie poszczególnych piłkarzy. Obecnie najbardziej OP są style biegu Explosive, które realnie sprawiają, że zawodnicy o takiej funkcjonalności odstawiają swoich rywali na krótkim, ale również długim dystansie. Część twórców internetowych stworzyła już specjalne porównania związane z biegiem Lorenzo Insigne vs Virgil van Dijk i nie były to korzystne testy dla jednego z najlepszych stoperów w grze.

Czy wiedziałeś, że w ofercie legalnego bukmachera pzbuk są dostępne zakłady na FIFA 23?

Dlaczego zakłady bukmacherskie na eSport są tak popularne?

Ustawienia kontrolera

Bez wątpienia jedną z najważniejszych zmian dla wszystkich graczy jest naprawienie ustawień kontrolera. Do tej pory praktycznie przy każdym uruchomieniu gry trzeba było od nowa ustawiać całe sterowanie, a nawet ustawienia kamery. Po najnowszym patchu miało to zostać zmienione, co z pewnością ułatwi rozgrywkę.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł powstał przy współpracy z:

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły