timerPrzewidywany czas czytania to 6 minuty.

Gaming, który kiedyś znaliśmy to już przeszłość. Obecnie ta branża prężnie się rozwija zwłaszcza w sferze profesjonalnych rozgrywek. Które przyciągają to coraz większe rzesze widzów, generując tym samym coraz to większe pieniądze. Nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie esport stały się tak popularne. Co warto wiedzieć przed obstawianiem w tego typu rozgrywkach? Co tak przyciąga ludzi do tych zakładów? W serwisie Oszustwo.info można znaleźć aktualny ranking bukmacherów eSport, jednak zacznijmy od początku.

Zakłady bukmacherskie eSport – Najpopularniejsze gry

Zakłady bukmacherskie na esport - GameBy.pl

Gier na rynku jest wiele jednak nie we wszystkich prowadzone są rozgrywki na profesjonalnym poziomie. Nie oznacza to, że lista jest mała. Najlepsi bukmacherzy na eSport mają naprawdę bogate oferty, które ciągle to rozbudowują o kolejne hity na scenie sportu elektronicznego. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

Counter-Strike: Global Offensive

Niezaprzeczalny prekursor rozgrywek esportowych. Od dnia premiery nie schodzi z rankingów najpopularniejszych gier. Klasyczny tryb w CS: GO dzieli graczy na dwie drużyny terrorystów oraz antyterrorystów, po pięciu graczy każda.

Wszyscy kochają strzelanki! Czym są i skąd miłość graczy do nich?

League of Legends

Jedna z najpopularniejszych gier na świecie typu MOBA. Gry tego typu charakteryzują się łatwym progiem wejścia jednak są trudne do opanowania na wyższym poziomie. Gracz wybiera jedną z ponad 150 postaci. Każdy bohater posiada swoje 4 unikalne umiejętności. Pole bitwy podzielone na 3 linie, a pomiędzy nimi znajduje się dżungla. Gracze podzieleni są na role a ich zadaniem jest drużynowo osiągnąć nexus przeciwników.

Dota 2

Konkurencyjna gra poprzedniej na liście. Zasady są takie same jak w LOLu gracz musi wybrać, postać z puli ponad 100 postaci i pomóc drużynie osiągnąć wygraną

Fortnite

Gra, która wyszła w 2017 roku weszła szturmem zbierając zainteresowanie profesjonalnych graczy. Jest to gra typu battle royale. Zasady są bardzo proste 100 graczy zrzucanych jest na mapę gdzie rywalizują pomiędzy sobą, a wygrywa ostatni żywy. Tytuł od innych gier tego gatunku wyróżnia mechanika budowania.

Valorant

Valorant - GameBy.pl

Jest to stosunkowo nowy tytuł z gatunku FPS. Wydane przez Riot Games studio, które jest autorem także wcześniej wspomnianego tytułu League of Legends. Rozgrywka jest podobna do tej w CS: GO, z tym że tu postacie mają umiejętności.

Gier esportowych jest niezwykle dużo, co chwile dochodzą nowe. Poniżej lista tych, które nie zostały wymienione, a są aktywne na scenie esportu:

 • Strzelanki – Overwatch, Paladins, CrossFire, Tom Clansy’s Rainbow Six Siege,
 • MOBA – Smite, Heroes of the Storm, Pokemon Unite, Arena of Valor
 • Battle Royale – Apex Legends, PUBG, Call of Duty: Warzone
 • Karcianki – GWINT, Hearthstone, Legends of Runtera, Magic: The Gathering Arena
 • Gry mobilne – PUBG Mobile, Wild Rift, TFT, Mibile Legends, Clash Royale
 • Inne – Rocket League, StarCraft II, World of Warcraft, Super Smash Bros, Ultimate, Warcraft III

Oczywiście trzeba powiedzieć, że nie wszystkie z tych tytułów znajdziecie w ofercie bukmacher na esport.

Zespoły eSportowe

Najczęstszym typem zespołu esportowego jest “organizacja gamingowa”, czyli firma, która zatrudnia, trenuje i zarządza profesjonalnymi graczami. Organizacje gamingowe są odpowiedzialne za opracowanie strategii i taktyk, aby wygrać turnieje lub mecze. Zapewniają również swoim graczom sprzęt, którego potrzebują do rywalizacji na najwyższym poziomie. Innym rodzajem zespołu esportowego jest “zastrzeżona organizacja gier”, która jest w zasadzie tylko synonimem organizacji gier. Niektórzy wolą używać tego terminu, ponieważ podkreśla on, że te organizacje są prywatne, a nie finansowane ze środków publicznych. Organizacje esportowe mogą być również klasyfikowane według ich głównego źródła przychodów: albo sponsorów, przychodów z reklam, albo puli nagród z turniejów. Do najlepszych oraz najpopularniejszych “organizacji e-sportowych” możemy zaliczyć:

 • G2 Esports
 • FaZe Clan
 • Team Liquid
 • FURIA
 • TSM

Esport - GameBy.pl

Najlepsi bukmacherzy na eSport

Sam eSport jest stosunkowo nowym tworem. Dlatego też zakłady z nim związane jeszcze się rozwijają. Rodzi się więc pytanie, jacy są najlepsi bukmacherzy na esport. Szukając swojego nowego miejsca do obstawiania, ważne jest, aby rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki rodzaj eSportu interesuje Cię w zakładach. Nie każdy bukmacher oferuje zakłady eSport, więc upewnij się, że mają to, co chcesz. Po drugie, chcesz się upewnić, że mają dobre kursy i konkurencyjny wskaźnik wypłat i co najważniejsze posiadają wszystkie wymagane licencje legalnego bukmachera w Polsce. Po trzecie, spójrz na inne promocje i bonusy oferowane przez różne strony – niektóre będą oferować darmowe zakłady lub oferty cashback, które mogą pomóc Ci uzyskać więcej korzyści! Odpowiedni bukmacherzy na esport, to przede wszystkim te serwisy.

 • STS
 • LV Bet
 • Betfan
 • PZBuk
 • Betclic

Bukmacherzy e-sport zdradzają największe wygrane drużyn esportowych

Jeśli ktoś zastanawiał się co może przyciągać ludzi do zakładów bukmacherskich na esport. To oprócz tego, że gry potrafią być naprawdę ciekawe. Wywołują podobne emocje jak te, które  można zobaczyć wśród kibiców klasycznych sportów. To chyba najbardziej zachęcają kwoty, jakie przeznaczane są na nagrody dla uczestników turniejów. Potrafią sięgać nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Jakie gry posiadają takie pule nagród:

Dota 2

Pieniądze, które są do zdobycia na profesjonalnych turniejach Dota 2 są ogromne. W 2021 roku pula nagród wyniosła ponad 40 milionów dolarów. Z czego 15 milionów dolarów powędrowało do zwycięskiej drużyny OG.

Fortnite

Jest to gra, która szybko wskoczyła na szczyty popularności, a z tym rosły również kwoty do wygrania. Gracz “Bugha” na jednym tylko turnieju w 2019 zdobył ponad 3 miliony dolarów.

League of Legends

Ta gra na dobre rozkręciła maszynę rozgrywek esportowych. A jej popularność z roku na rok nadal rośnie. Nagrody tez nie są małe, pule nagród sięgają kilku milionów dolarów.

Oczywiście są to jedne z największych wydarzeń esportowych i są często organizowane co roku. Dlatego zyskują to coraz, większy rozgłoś i zainteresowanie ludzi.

Zakłady bukmacherskie na esport - GameBy.pl

Podsumowanie

Aby esport mógł kontynuować swój wzrost, będzie musiał przyciągnąć bardziej zróżnicowaną bazę uczestników. Podczas gdy wiele aspektów kultury gier może wydawać się onieśmielające dla przeciętnego człowieka, istnieje wiele możliwości uczestnictwa, jeśli wiesz, gdzie szukać. Witryny bukmacherskie pozwalają na podjęcie rozrywkowego hobby, które ma potencjał, aby rozwinąć się w coś naprawdę wielkiego.

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły