timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jak dobrze wiemy, czasem niektóre produkcje, po prostu znikają z Netflixa. Często towarzyszy temu oburzenie fanów, którzy na przykład, jeszcze nie zdążyli obejrzeć danego serialu czy filmu. Zwykle dyktuje to wygaśnięcie licencji na daną produkcję, przez co nie możemy ich już więcej oglądać.

Zdarzają się jednak przypadki, kiedy pozycje znikają z platformy z innych powodów lub wcale się na niej nie pojawiają. Na szczęście w Polsce nie odnotowujemy takich sytuacji, jednak w niektórych krajach panują nieco bardziej restrykcyjne warunki. Przedstawię Wam filmy i seriale, które za pośrednictwem niektórych państw, usunięto z Netflixa.

Filmy i seriale, które usunięto z Netflixa – O co chodzi?

Tym razem nie mówimy jednak o sytuacji, kiedy to danego filmu nie można oglądać tylko na terytorium konkretnego państwa. Te przypadki skutecznie dało się obejść, majstrując przy opcji VPN. Jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat, na prośbę niektórych państw, różne filmy i seriale permanentnie usunięto z Netflixa.

Już na początku roku 2020, netfliksowa komedia The Last Hangover została zablokowana w Singapurze. Może to wynikać z tego, że film w dosyć kontrowersyjny sposób przedstawiał temat ostatniej wieczerzy. Państwo zażądało również usunięcia Ostatniego Kuszenia Chrystusa w reżyserii Martina Scorsese, mimo iż produkcja była zbanowana w tym kraju od ponad 4 lat.

W 2018 Singapur zażądał również usunięcia 3 oryginalnych produkcji Netfliksa, których motywem przewodnim była marihuana. Od tamtego  czasu na platformie mieszkańcy Singapuru nie obejrzą już serii Cooking on High, dokumentu The Legend of 420 i serialu Disjointed.

usunięto z Netflixa - Gameby.pl

Filmy i seriale, które usunięto z Netflixa – Co jeszcze…

W 2019 odcinek Patriot Act with Hasan Minhaj o nazwie ,,Saudi Arabia” został zdjęty, o ironio – przez Arabię Saudyjską. Przedstawiciele Wietnamu w 2017 postarali się o zablokowanie na terytorium kraju Full Metal Jacket, filmu Kubricka opowiadającego o wojnie w tymże państwie. W tym samym czasie Niemcy wystosowały prośbę o usunięcie z serwisu Nocy Żywych Trupów.

Władze Nowej Zelandii postanowiły zablokować na obszarze państwa dokument The Brigde. Opowiada on o samobójstwach, które dokonały się na moście Golden Gate, co przedstawiciele Nowej Zelandii uznali za niewłaściwe.

usunięto z Netflixa - Gameby.pl

Filmy i seriale, które usunięto z Netflixa – Co o tym wszystkim sądzić?

Tak jak mówiłem, w przypadkach, kiedy filmy czy seriale blokują tylko poszczególne państwa, jest sposób aby obejść to zabezpieczenie. Utrudnia to jednak korzystanie z serwisu prostym użytkownikom, którym nie chce się bawić w kombinowanie ze sprzętem.

Poza tym przypadki, kiedy dana produkcja jest niedostępna na całym świecie w ogóle nie powinny mieć miejsca. Wygląda jednak na to, że przez wpływy niektórych państw, Netflix nie może nic z tym zrobić.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły