timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wreszcie nastąpił powrót Fortnite na urządzenia mobilne! Po długim czasie, w którym gracze nie mogli odpalić gry na swoich telefonach, w końcu znów jest to możliwe. Powrócą rozgrywki podczas podróży, na wyjeździe lub gdy akurat nie jesteście w pobliżu swojego peceta bądź konsoli. Ale urządzenia mobilne to nie wszystko. Od niedawna, w grę można zagrać na praktycznie każdym sprzęcie i to za darmo. Dowiedzcie się w jaki sposób stało się to możliwe.

Fortnite na urządzeniach mobilnych

Przypomnijmy od czego wszystko się zaczęło. Gra była kiedyś dostępna na smartfonach i cieszyła się tam nawet sporą popularnością. Podczas jej debiutu na mobilnym sprzęcie było wiadome, że to kolejny krok ku zachęcaniu do siebie jak największej ilości graczy. Wyglądało na to, że plan się powiedzie. Gra dzięki swojej grafice i odpowiednim optymalizacjom zaczynała być dostępna na coraz większej ilości urządzeń. Nadszedł jednak jeden tragiczny moment.

Epic Games nie chciało podporządkować się polityce sklepów z aplikacjami i przez to zostali oni zmuszeni do wycofania się z mobilnego rynku. Chodzi o incydent, kiedy to twórcy nie zgodzili się na pobieranie przez sklepy zbyt dużej prowizji za zakupy w grze. Wywołało to szybką reakcję, skutkującą usunięciem Fortnite’a z Google Play oraz App Store.Fortnite - Gameby.pl

Prośby zdruzgotanych graczy o odwołanie decyzji nic nie wskórały. Właściciele sklepów z aplikacjami twardo stali na swoim. Widocznie nie mogli pozwolić na to, żeby tak ogromne pieniądze, jakie potrafili wydawać na zawartość w grze gracze Fortnite, przeszły im koło nosa.

Fortnite – Spektakularny powrót

Epic znalazł jednak rozwiązanie tego problemu. Postanowił połączyć siły z Xboxem. Gra od niedawna jest dostępna w Xbox Cloud Gaming. Oznacza to, że można grać w nią za darmo na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem strony internetowej. Możliwe jest również podłączenie pada. Komfort rozgrywki jest zatem całkiem przyzwoity, jak na to, że na grę nie musimy wydawać ani grosza.

Fortnite - Gameby.pl

Zobaczymy czy sytuacja pozostanie niezmienna. Być może App Store i Google Play zdecydują się jakoś zawalczyć o tytuł, jednoczący miliony graczy na całym świecie…

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły