timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Empik powraca z odświeżoną wersją swojego czytnika. Chociaż ciężko powiedzieć, żeby pierwsza wersja zrobiła furorę, to jednak nie przyjęła się ona najgorzej. Co ma do zaoferowania GoBook 2.0? Czy jest to urządzenie, które śmiało można nazwać alternatywą, dla królujących obecnie na rynku czytników e-booków? Co zmieniło się od poprzedniej wersji? Pytań jest wiele, ale na część z nich znamy już na szczęście odpowiedź.

GoBook 2.0 – Specyfikacja

W kwestii wyglądu, nie zmienia się niestety za wiele. Ciężko jednak mieć do producenta jakikolwiek żal. Jeżeli chodzi o czytniki e-booków, nie spodziewamy się przecież niesamowitych eksperymentów z designem. Postawiono zatem na prostą bryłę, zawierającą 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta, o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Dodatkowo, sprzęt wyposażono w technologię SMARTlight. Polega ona na automatycznym dostosowaniu poziomu jasności ekranu, w zależności od zewnętrznych warunków oświetleniowych. W konsekwencji, powinniśmy widzieć tekst wyraźnie, w każdej sytuacji. GoBook 2.0 - Gameby.pl

Poza tym, specyfikacja jest bliźniaczo podobna do poprzedniego urządzenia z serii. Serce sprzętu to procesor wyposażony w dwa rdzenie i połączony z 512 MB pamięci RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono tu 7 GB, które można rozszerzyć za pomocą karty SD do 128 GB. Bateria ma pojemność 1500 mAh i powinna wystarczyć na wiele dni.

Nowością, jest standard ładowania urządzenia. Producent tym razem zadbał o wejście USB typu C. Sprzęt wpasowuje się zatem w nowe standardy.

GoBook 2.0 – Czy to urządzenie, które się opłaca?

Nowy czytnik Empiku dostępny jest w przedsprzedaży za 589 złotych. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o czytniki e-booków, to jest to raczej średnia/niska półka cenowa. Ciężko w niższych pieniądzach szukać czegoś rozsądnego. GoBook 2.0 - Gameby.pl

Urządzenie nie zaskakuje specyfikacją, bo też nie taka jest jego rola. GoBook 2.0 doskonale sprawdzi się jako prosty czytnik, na którego nie trzeba wydawać fortuny, by korzystać z niego z zadowoleniem. Chociaż wiele w stosunku do poprzedniego modelu się nie zmieniło, to dodanie standardu USB-C to miły dodatek. Wszystkim fanom literatury polecam przyjrzeć się sprzętowi od Empiku. Co istotne, dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup, dostępny jest kod do Empik Go, pozwalający na dostęp do 4 wybranych e-booków lub audiobooków za darmo.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły