timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Google Gemma pojawia się dosyć niespodziewanie, ale wywołuje przy tym uśmiechy na twarzach wielu osób, zainteresowanych tematem sztucznej inteligencji. Ta premiera, sprzyja przede wszystkim, rozwojowi technologii, związanych ze sztuczną inteligencją. Działania Google stanowią furtkę dla programistów, którzy będą mogli działać lepiej, wydajniej, na większą skalę. Jak to jednak w ogóle działa?

Google Gemma – Czym właściwie jest?

Google Gemma początkowo może wydawać się dosyć tajemniczą nazwą. Bardziej spostrzegawcze i obeznane w temacie osoby, mogą skojarzyć tą nazwę z innym projektem firmy, mianowicie Gemini. Gemini, jest jednym z nowych modeli AI, który robił, i w sumie nadal robi wrażenie, swoimi możliwościami. Niestety, dostęp do tej technologii jest ograniczony. W związku z tym, że model jest naprawdę mocno zaawansowany, to firma postanowiła, że musi on swoje kosztować. Historia nie kończy się jednak w niesatysfakcjonujący sposób, ponieważ Gemma stanowi bezpłatną, wcale nie dużo gorszą alternatywę. Google Gemma - Gameby.pl

Gemma w swoim założeniu, ma być modelem językowym AI, który będzie bezpłatny i w pełni dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Sam model jest oparty na najnowszej wersji Gemini, przez co można spodziewać się jego sporych możliwości. Model jest przystosowany do działania na stacjonarnych urządzeniach.

Google, wypuszczając taki produkt, pokazało się z naprawdę dobrej strony. Poza samym modelem, ukazał się bowiem jeszcze zestaw narzędzi do pracy z AI. To co je charakteryzuje to fakt, że zostały stworzone, by tworzyć projekty etyczne oraz bezpieczne. Sama Gemma ma być doskonale przeszkolona w zakresie ochrony danych. Firma stara się zatem w ten sposób uświadamiać twórców, jak i osoby korzystające z AI. Google wskazuje na możliwe zagrożenia, płynące z bardzo dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji i stara się im w jakiś sposób zapobiegać.

Google Gemma – Świetny ruch ze strony firmy

Nie ma co ukrywać, Google dzięki tej premierze nie tylko pokazał się dobrze ze strony wizerunkowej, ale oddał w ręce twórców naprawdę potężne narzędzie. Świat AI rozwija się prędko, zatem, jeśli nie pojawią się w niej duże zmiany, możliwe, że już niedługo Gemma zostanie zastąpiona czymś zupełnie innym. Póki co jednak, można się nią spokojnie cieszyć. Google Gemma - Gameby.pl

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły