timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych. O tym fakcie decyduje wiele czynników. Konkurencja od lat stara się wprowadzać nowe udogodnienia, pozycja map Google’a pozostaje jednak niewzruszona. Być może to przyzwyczajenie użytkowników, a może po prostu ta aplikacja oferuje wszystko, co jest potrzebne kierowcom i wszelkiego rodzaju podróżnikom. Twórcy zdecydowali się jednak na zmiany. Usprawnienie nowej funkcji z pewnością ucieszy niejednego, poszukującego drogi wędrowca.

Google Maps – „Hej Google, prowadź do celu”

Wspomniana zmiana dotyczy obsługiwania aplikacji głosem. To udogodnienie było obecne w niej już od jakiegoś czasu. Niestety użytkownicy nie byli w nim szczególnie rozkochani. Aplikacja często nie odbierała głosowych komend lub myliła wypowiedziane słowa. Koniec końców obsługiwanie jej w ten sposób przynosiło więcej szkody niż pożytku. Szczególnie martwił fakt, że to rozwiązanie miało ułatwić życie kierowcom, sprawiając, że będą mogli bardziej skupić się na drodze. Skutek był jednak odwrotny. Google Maps - Gameby.pl

Te czasy na szczęście już nie wrócą. Do Google Maps zaimplementowany został Asystent Google. Oznacza to, że od teraz obsługa nawigacji głosem powinna być bezproblemowa. Dodatkowo użytkownicy zyskają kilka nowych, ciekawych funkcji. Asystenta można zapytać właściwie o cokolwiek. Dzięki temu dowiemy się między innymi o utrudnieniach albo interesujących nas obiektach na trasie.

Życzymy bezpiecznej podróży

Możemy tylko spekulować jakie nowe funkcje firma może wprowadzić do Google Maps. Przy użyciu Asystenta korzystającego z AI – możliwości są niemal nieograniczone. Póki co polecam każdemu przetestować, jak odświeżona wersja aplikacji sprawdza się w sytuacji drogowej. Możliwość sprawnej obsługi nawigacji bez użycia rąk to po prostu coś wspaniałego. Google Maps - Gameby.pl

Od lat Google Maps trzymało przy sobie użytkowników najprawdopodobniej przez swoją prostotę oraz fakt, że jest to aplikacja domyślnie zainstalowana na wielu modelach smartfonów. Okazuje się jednak, że kiedy konkurencja dodaje nowe udogodnienia, trzeba podjąć rękawice. Jak na razie Google sprawdza się w tej kwestii całkiem dobrze. Użytkownicy map konsekwentnie otrzymują nowe funkcje, które efektywnie  ułatwiają im podróżowanie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły