timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

O Pixelach z roku na rok dowiadujemy się coraz więcej, głównie przez fakt, że robią się w naszym kraju coraz popularniejsze. Początkowo, problemy z dostępnością sprawiały, że ciężko było dyskutować o wadach i zaletach urządzeń od Google’a. Seria smartfonów zyskiwała na popularności, a aktualnie wytycza pewien standard wśród sprzętu. Dużo mówi się o nadchodzącej premierze, jaką ma być Google Pixel 8a. Czy telefon w nieco bardziej budżetowej odsłonie zaskoczy i zaskarbi sobie przychylność kupujących?

Google Pixel 8a – Co o nim wiemy?

Dopisek ,,a” informuje nas właśnie o nieco mniej zaawansowanej, a tym samym nieco tańszej edycji sprzętu. Google wprowadził to rozwiązanie już przy poprzednich wydaniach smartfonów i postanawia pozostać przy swoim. Takie praktyki potrafią zostać docenione. Niektórzy producenci nie skupiają się już wcale na średnio- czy też niskobudżetowym sprzęcie, promując jedynie flagowe, najpotężniejsze wersje swoich urządzeń. Nie wszyscy konsumenci wymagają ,,najlepszych” oraz najdroższych patentów. Pixel 8a - Gameby.pl

Co jednak zaoferuje Google Pixel 8a? Warto pamiętać o tym, że do premiery urządzenia pozostało jeszcze trochę czasu. Przypuszcza się, że smartfon powinien wyjść w okolicach maja 2024. Przecieki informują jednak o kilku kluczowych kwestiach, co do których można mieć niemalże całkowitą pewność. Przede wszystkim ekran. Ma to być OLED o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Nowością dla modeli ,,a” będzie zastosowanie tu odświeżania na poziomie 120 Hz.

Jeśli chodzi o procesor, można spodziewać się, znanego już ze zwykłej ósemki, Tensora G3. Zestaw aparatów, ma pozostać niezmieniony, względem modelu 7a. Ta wiadomość może nieco smucić, ale przypomnijmy, że aparaty z poprzedniego modelu z serii nie są wcale tragiczne. Główny aparat ma mieć 64 Mpix, a ultraszeroki 13 Mpix.

Google Pixel 8a – Dostaniemy go również w Polsce?

Poprzednie modele z serii nie były niestety dostępne w naszym kraju. Może zatem cieszyć fakt pojawienia się przesłanek, kierujących na możliwość premiery również w Polsce. Mowa o odkrytych elektronicznych etykietach, do modelu 8a. Te pojawiły się w nowych wersjach, odpowiadających 10 państwom, których wcześniej Google nie brał tak bardzo pod uwagę. Wśród nich znalazła się również Polska. Pixel 8a - Gameby.pl

Na temat Pixela 8a pojawia się jeszcze wiele spekulacji i niedomówień. Część z nich dotyczy ceny smartfona. Gra ona kluczową rolę, jeśli chodzi o jego atrakcyjność dla konsumentów. Mamy tu typowy przypadek, w którym odpowiednie wycenienie sprzętu sprawi, że użytkownicy sięgną właśnie po niego, a nie na przykład po zwykłą ,,ósemkę”. Na pewną informację musimy jednak poczekać, zapewne do samego maja, kiedy to smartfon oficjalnie zostanie zaprezentowany.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły