timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Uniwerum Warhammer 40k jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych światów sci-fi wśród graczy na świecie. Istnieje o nim wiele książek oraz krótkich historii i aby go zrozumieć, trzeba sporo się o nim dowiedzieć, chociażby czytając o nim artykuł. Zaś teraz, czas spojrzeć na najlepsze gry z uniwersum Warhammer 40k.

5. Warhammer 40,000: Mechanicus

Gry z uniwersum Warhammer 40k - Warhammer 40,000: Mechanicus

Warhammer 40,000: Mechanicus to strategia turowa, w której przejmujemy kontrolę nad grupą tech-kapłanów i ich sług przemierzających kompleks grobowy Necronów. Ich celem jest odkrycie wszelkich możliwych sekretów, zrozumienie swoich wrogów z żyjącego metalu, oraz zniwelowanie zagrożenia ze strony xenosów.

Gra udostępnia nam pokaźny arsenał broni, żołnierzy Skitarii, Servitory, roboty Castellan, oraz duży wachlarz umiejętności dla naszych kapłanów.

4. Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War

Gladius – Relics of War to strategia 4x, w której mamy okazję przejąć kontrolę nad siłami Gwardii Imperialnej, Nekronów, Adepstus Astartes, oraz Orków i dodatkowo Tyranidów i Marines Chaosu jeśli jesteśmy gotowi dorzucić twórcom jeszcze kilka dodatkowych złotych. Wszystkie te siły walczą o kontrolę nad niegdyś wolnym od wojny i bogatym światem Gladius Prime.

W naszej kontroli znajdować się mogą liczne miasta i jednostki. Dodatkowo, podczas naszych kampanii możemy przejmować różnorakie relikty, dające nam wiele rodzajów bonusów.

3. Battlefleet Gothic: Armada 2

Gry z uniwersum Warhammer 40k - Battlefleet Gothic: Armada 2

Battlefleet Gothic: Armada 2 to strategia turowa z bitwami w trybie RTS. Zostajemny w niej przeniesieni  do strać trzynastej Czarnej Krucjaty Chaosu w Ocularis Terribus. Dowodzić w niej możemy flotami Imperium pod dowództwem Wysokiego Admirała Spire, siłami mrocznych bogów kierowanymi przez Czempiona siedemnastego legionu Adeptus Astartes Word Bearers (DLC), armadami potwornych Tyranidów, bądź okrętami z żyjącego metalu Nekronów należących do Dynastii Nepheru.

BFG2 posiada piękną oprawę graficzną, zaś same bitwy toczone przez nasze olbrzymie maszyny destrukcji są bardzo satysfakcjonujące.

2. Warhammer 40,000: Space Marine

Gry z uniwersum Warhammer 40k - Warhammer 40,000: Space Marine

Space Marine jest świetną i bardzo lubianą strzelanką trzecioosobową, w której gramy jako Kapitan Titus walczący o Świat Kuźnię, który został zaatakowany przez Waaaaagh! Orków. Naszym głównym celem jest początkowo zabezpieczyć fabrykę Tytanów, jednakże z czasem pojawiają się pewne komplikacje.

Jeśli mowa o rozgrywce to nasz Ultramarine ma dostęp do niemałego arsenału broni. Od zwykłego Boltera aż do działa laserowego i Thunderhammera. Interesujący jest też system odzyskiwania punktów życia, w końcu, aby się uleczyć trzeba zabić wroga finiszerem w walce wręcz. Wszystko to jest bardzo satysfakcjonujące.

1. Warhammer 40,000: Dawn of War II

Gry z uniwersum Warhammer 40k - Warhammer 40,000: Dawn of War II

Dawn of War II jest jedną z najlepszych gier RTS na świecie. Podczas kampanii głównej gry i rozszerzenia Chaos Rising mamy okazje przejąć dowodzenie nad Astartes z zakonu Blood Ravens. Musimy się tam ścierać z siłami Eldarów, Orków i Tyranidów, zaś w ekspansji do naszej opozycji dochodzą jeszcze wyznawcy mrocznych bogów. Zaś w drugim dodatku „Retribution”, kierujemy jedną z sześciu ras do wyboru. Zaś każda z nich ma własne cele do osiągnięcia.

Gra w pierwszych dwóch częściach daje nam dużą kontrolę nad wyposażeniem i umiejętnościami naszych postaci, zaś w trzeciej pod naszą kontrolę zostają nam przekazane również zwykłe, lecz również zróżnicowane jednostki. Dawn of War II Retribution nadal posiada aktywną społeczność graczy, więc łatwo znaleźć rozgrywkę wieloosobową. Ten tytuł jak najbardziej zasługuje na miano najlepszego z tych umieszczonych w ponurym mroku dalekiej przyszłości.

Podsumowanie

To na tyle jeśli chodzi o tę listę zawierającą najlepsze gry z uniwersum Warhammer 40k. Naturalnie, ten świat stworzony przez Games Workshop posiada jeszcze wiele więcej tytułów godnych czasu graczy, lecz to właśnie ta piątka wysuwa się na czoło. Jednak można być pewnym, że z czasem, nowe pozycje zajmą miejsca na tej liście.[

thrive_leads id=’2755′]

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły