timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

W końcu się doczekaliśmy. Nowy model składanego smartfonu od Honor miał swoją chińską premierę niecały rok temu. Telefon nareszcie trafił do Polski. Produkt znajdziemy w ofercie operatora Orange. Chociaż w naszym kraju składane telefony nie cieszą się jeszcze ogromną popularnością, to być może Honor Magic Vs zdoła podbić niektóre serca. Co wiemy o tym urządzeniu?

Honor Magic Vs – Specyfikacja

Jeśli mówimy o składanych telefonach, dobrze jest zacząć od ekranów. Te prezentują się naprawdę porządnie. Główny ekran OLED ma przekątną 7,9 cala oraz rozdzielczość 2272 x 1984 pikseli. Dodatkowo oferuje odświeżanie na poziomie 90 Hz. Zewnętrzny ekran to również OLED, jego przekątna wynosi 6,45 cala, a odświeżanie ekranu to 120 Hz. Honor Magic Vs - Gameby.pl

Smartfon napędzany jest przez procesor Snapdragon 8+ Gen 1, wspierany przez 12 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostało 256 GB. Jeśli chodzi o baterię, mamy tu do czynienia z pojemnością 5000 mAh. Jak przystało na chiński smartfon, nie mogło obyć się bez szybkiego ładowania. Tym razem będzie to 66 W. Nie jest to co prawda najwyższy wynik, spokojnie pozwoli jednak na ekspresowe naładowanie urządzenia. Smartfon wyposażony został w system MagicOS 7.1 bazujący na Androidzie 13.

Zestaw aparatów również wygląda imponująco. Główny aparat to IMX800, jednostka 54 megapikselowa. Do tego dochodzi ultraszeroki obiektyw 50 Mpix oraz teleobiektyw 8 Mpix z trzykrotnym zoomem optycznym oraz 30-krotnym przybliżeniem cyfrowym. Na przodzie znajdziemy jeszcze obiektyw do selfie 16 Mpix. Honor Magic Vs - Gameby.pl

Honor Magic Vs – Czy jest to sprzęt opłacalny?

Smartfon można dorwać aktualnie za 7499 złotych. Dla wielu może być to cena wprost miażdżąca, jeśli chodzi o zakup telefonu. Pamiętajmy jednak, że mówimy tu o urządzeniu składanym, wyposażonym w dwa ekrany. Taki sprzęt z założenia nie może być zbyt tani. W Polsce, składane telefony jeszcze nie przedarły się do głównego nurtu. Możliwe, że jest to właśnie kwestia ceny, a może jednak preferencji Polaków co do telefonów komórkowych. Jeśli chodzi o porównanie do konkurencji, to cenowo nie wypada on najgorzej. Jeżeli ktoś rozgląda się za składakiem, warto żeby rzucił okiem na Honor Magic Vs.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły