timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Niedawno miejsce miała premiera długo wyczekiwanego piątego sezonu House of Cards, ostatniego z Kevinem Spacey’em. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawienie. Jeśli jesteście fanami tego amerykańskiego fenomenu, koniecznie zapoznajcie się z naszym rankingiem najlepszych polityczno-prawniczych seriali!

Suits

Absolutny fenomen. Komediodramat, opowiadający o życiu nowojorskich prawników. Dziwnym zbiegiem okoliczności do tego fascynującego świata pełnego intryg zostaje wprowadzony Mike, geniusz, który nie ukończył koledżu. Chociaż wiele przeszedł i zna cały kodeks karny na pamięć, nie wie nic 0 pracy w wielkiej kancelarii. Do tej pory wyprodukowano sześć sezonów, siódmy ma się pojawić w lipcu, niestety na chwilę obecną tylko cztery są dostępne na polskiej wersji serwisu Netflix.

Newsroom

Tylko trzy sezony, ale ani odcinka nudy. Serial HBO przedstawia losy dziennikarzy, pracujących dla telewizyjnego serwisu informacyjnego. Próbują oni rzetelnie przedstawiać wiadomości, mimo częstych przeciwności. Ciekawie ujęty świat Newsroomu sprawia, że po każdym odcinku chcemy więcej. Chociaż serial emitowana w latach 2012-2014 to wciąż ogląda się go z przyjemnością.

The Good Wife

Serial emitowany od 2009 roku, jednak ostatni, siódmy sezon wyszedł dopiero w 2016. Życie Alicii Florrick nagle staje do góry nogami. Jej mąż, polityk, trafia do więzienia a ona po trzynastu latach wraca do wykonywanego wcześniej zawodu prawnika. Rozpoczyna pracę w korporacji w Chicago by utrzymać rodzinę. Jeśli lubisz prawnicze i polityczne seriale, ta produkcja jest dla Ciebie.

Silk

Oczywiście swoich prawników mają też seriale brytyjskie. Emitowana w latach 2011-2014 produkcja BBC ukazuje życie prywatne i zawodowe angielskich prawników, próbujących uzyskać tytuł QC, czyli Prawnika Królewskiego. Wyprodukowano tylko trzy sezony, co potęguje niedosyt odczuwany po obejrzeniu ostatniego odcinka. Jeśli chcesz spróbować czegoś nieamerykańskiego, utrzymanego w klimacie House of Cards, ta produkcja powinna przypaść Ci do gustu.

Veep

Ranking zamyka amerykańska komedia, w Polsce znana pod tytułem Figurantka. Wyprodukowany przez HBO serial opowiada o losach Seliny Meyer, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Nietuzinkowy humor, polityka i dwadzieścia tzy zdobyte nagrody to chyba wszystko, czego można wymagać. O niesłabnącej popularności serialu świadczy to, iż jest on emitowany wciąż od 2012 roku.

To już całe zestawienie. Teraz, jak tylko skończycie najnowszy sezon House of Cards, macie gotową listę kolejnych pozycji!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły