timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Ze względu na panującą pandemię, wiele premier zostało przesuniętych. Problem ten dotyka każdej branży. I choć wrzesień dla niektórych to nic szczególnego, tak dla niemałej ilości osób, to miesiąc Apple’a. Jednak w tym roku firma postanowiła przenieść premierę najnowszego iPhone’a na październik. Czym tym razem zaskoczy nas nowy flagowiec od Jabłka – iPhone 12?

Dla każdego coś się znajdzie

​Tegoroczny iPhone zdecydowanie będzie się wyróżniał na tle swoich poprzedników. Rzeczą, jaka na pewno się rzuca w oczy to fakt, że numer 12 pojawi się na aż 4 modelach flagowca. Odpowiednio będą to:

• iPhone 12 Mini z 5.4-calowym ekranem OLED i dwoma aparatami.
• iPhone 12 z 6.1-calowym wyświetlaczem OLED
• iPhone 12 Pro z 6.1-calowym ekranem OLED i potrójnym aparatem
• iPhone 12 Pro Max z aż 6.7-calowym wyświetlaczem OLED i potrójnym aparatem

Warto również wspomnieć o istotnym fakcie. Choć premiera zaplanowana jest na 13 października, to trzeba się liczyć z tym, że wszystkie modele nie pojawią się od razu w sklepach. Na początku wydane zostaną pierwsze dwa modele, natomiast na wersję Pro oraz Pro Max będziemy musieli chwilę poczekać.

W końcu… nowy wygląd

Sam smartfon będzie odświeżony pod względem designu. Nie uświadczymy ramek ani żadnych dziurek. Również nowy model będzie nieco bardziej prostokątny i kanciasty od swojego poprzednika. Jednak sam wygląd to nie wszystko. Przypatrzmy się technikaliom.

Co znajdziemy pod maską iPhone 12?

​Nowa dwunastka wyposażona będzie w procesor Apple A14 Bionic. Ma być on bardziej wydajny od poprzednika o 10%. Dodatkiem będzie wsparcie dla sieci 5G. Jak natomiast wygląda sprawa pamięci wewnętrznej? Według przypuszczań nowe modele iPhone’a oferować nam będą 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1TB.

Dzięki zwiększeniu pamięci do takiego stopnia, Apple staje na równi z konkurencją, która taką ilość pamięci oferuje już od jakiegoś czasu. Jak wiadomo, ostanie modele smartfona posiadały jedynie 4GB RAM. Choć podstawowa wersja dwunastki będzie miała niezmienioną ilość RAMu, tak modele Pro i Pro Max, mają posiadać już 6GB.

Główny punkt programu

Jeśli chodzi o aparat, to sprawa wygląda, tak jak w przypadku RAMu – dość klarownie. Do naszej dyspozycji będziemy mieli główny obiektyw, teleobiektyw oraz szeroki kąt. Tańsze modele nie będą posiadać teleobiektywu. Każdy obiektyw będzie posiadał prawdopodobnie 12 MP. Dodatkowo aparat będzie wyposażony w sensor ToF, który będzie mapował teren w odległości około 5 metrów od czujnika.

Czas pracy na baterii iPhone 12

Na koniec pozostaje spojrzeć na baterię. Choć będzie ona nieco mniejsza niż w poprzednim modelu, tak nie prezentuje się ona aż tak źle. Oczywiście, każdy model będzie posiadał swoją własną baterię, a czas pracy może się wydłużyć dzięki zastosowaniu nowego procesora.

• iPhone 12 – 2227 mAh
• iPhone 12 Max – 2775 mAh (iPhone 11 3110 mAh)
• iPhone 12 Pro – 2775 mAh (iPhone 11 Pro 3046 mAh)
• iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh (iPhone 11 Pro Max 3969 mAh)

Rewolucja w pudełku

​Rzecz, która na pewno może zdziwić, to brak ładowarki oraz słuchawek. Jedynym przedmiotem, jaki znajdziemy w nowym pudełku to kabel USB Typu C do Lightning. Owy przewód będzie opleciony nylonem, dzięki czemu zwiększy się wytrzymałość. Rozwiąże to też problem podłączania iPhona do MacBooków. Kabel dostępny będzie w dwóch kolorach: białym i czarnym.

Taki ruch ze strony Jabłka może być podyktowany tym, że firma stawia na bezprzewodowość urządzeń. Otóż najnowsze iPhone’y zyskają funkcję samoczynnego pozycjonowania się na ładowarce bezprzewodowej. Wykorzystane tutaj mają być magnesy, dzięki którym cewki naszego smartfona ułożą się w idealnej pozycji, a to wpłynie na lepsze przekazywanie energii.

Drobnymi szczegółami, które ulegną zmianie, będą również odświeżony FaceID, ale i usunięcie lub zmniejszenie notcha.

Jak to wygląda cenowo?

​Na końcu pozostaje rzecz kluczowa. Chcesz mieć taki sprzęt? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to na pewno zainteresuje Cię potencjalna cena takiego smartfona. A więc wygląda to w następujący sposób. Za iPhone’a 12 zapłacimy około 3149 zł. Za wersję Max zapłacimy nieco więcej, bo 3649 zł. Idąc dalej, wchodzimy na wyższą półkę, którą otwiera wersja Pro, kupimy ją za 5099 zł. Stawkę zamyka wersja Pro Max. Cena ostatniego modelu prawdopodobnie wynosić będzie 5549 zł. Oczywiście przedstawione ceny mogą ulec jeszcze zmianie.

Kiedy premiera iPhone 12?

Premiera zaplanowana jest na 13 października, wtedy też potwierdzą się wszystkie przedstawione wyżej informacje. My w redakcji już się nie możemy doczekać, tegoroczne nowości mogą być niezwykle innowacyjne. Dajcie znać, co Wy o tym wszystkim sądzicie!​O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły