timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Netflix, Amazon czy HBO GO nie ważne, które z nich posiadamy, to baza produkcji do oglądania jest obszerna. Jednak nie będziemy mieli możliwości korzystania zniej jeżeli nie posiadamy sprzętu, na którym będziemy mogli je odpalić. Opcji jest wiele czy to telewizor z naszego salonu, laptop, który wykorzystujemy do nauki czy nawet nasz codzienny towarzysz w dzisiejszych czasach smartfon. To każdy z nich daje nam inne wrażenia oraz komfort w trakcie oglądania. Który z nich wybrać do oglądania naszego ulubionego serialu lub filmu. Na którym ogląda się je najlepiej? Spróbujemy wam zestawić użyteczność tych sprzętów do oglądania i ułatwić wybór.

 Telewizor

Nasz telewizor z salonu to nie tylko urządzenie do sprawdzania pogody i tego co się dzieje na świecie to również idealny sprzęt do oglądania filmów i seriali. Zwłaszcza jeżeli posiadamy SmartTV. Wtedy nie musimy bawić się z kablami, a jedynie wykorzystać aplikacje Netflix czy to innego serwisu streamingowego.

Przewagą telewizora nad innymi urządzeniami jest jego wielkość. Dzięki czemu w teorii widzimy więcej, a bardziej wszystko, co się dzieje na ekranie, jest rozłożone na większej powierzchni, a nie jest ściśnięte. Według mnie daje to lepsze oddanie klimatu. Dodatkowo w produkcjach tego typu dużą rolę gra dźwięk co zapewni nam dodatkowo podłączone kino domowe lub soundbar.

Smartfon

Nasz codzienny towarzysz. Można powiedzieć, że jest to odwrotność do wcześniej wspomnianego telewizora. Jest po prostu znacznie mniejszy wymiarowo. Jednak z dzisiejszą technologią nie oznacza to, że będzie oddawać nam obraz w gorszej jakości. Na dodatek jego rozmiary to w swój sposób duży plus w końcu możemy go zabrać dosłownie wszędzie nawet w podróż. Dla wielu to może być największy atut jeżeli spędzają większość czasu w drodze. Nawet dla domowników możliwość leżenia z telefonem w dłoni i oglądania będzie świetnym wyjściem (chociaż po wielu godzina ręką może nas boleć).

Tak jak było wspomniane przy telewizorze dźwięk, który niestety w smartfonach nie zawsze jest na wysokim poziomie. Na szczęście temu problemowi łatwo może zaradzić podłączenie słuchawek, jednocześnie odłączając nas od otoczenia, dając nam możliwość na w stu procentach skupieniu się na oglądaniu.

Laptop

Coś pomiędzy telewizorem a smartfonem łączący sobie zalety, ale i wady obu. Jest średnich rozmiarów, ale w rękach go długo nie potrzymamy, więc raczej będziemy musieli go gdzieś postawić. Ekran jest raczej idealnych wymiarów do luźnego oglądania. Sam w sobie laptop może też się przydać jeśli nie posiadamy SmartTV. Wtedy poprzez podłączenie kabla HDMI będziemy mogli oglądać filmy i seriale.

Podsumowując, który z tych sprzętów ogląda się najlepiej? Jest to głównie uzależnione od nas, z którego nam się korzysta najwygodniej. Jakie prowadzimy życie czy dużo się przemieszczamy, czy siedzimy głównie w domu. Dlatego każdy powinien wybrać dla siebie no i oczywiście czemu nie używać ich wszystkich zależnie od sytuacji?

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo.pl!

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły