timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Październik. Z tym miesiącem kojarzy nam się przede wszystkim Halloween. I nie ważne czy obchodzimy to święto, czy zapominamy o jego istnieniu. Wydarzenia, reklamy, wystroje przeróżnych miejsc. To wszystko przypomni nam o klimacie tak charakterystycznym dla tej części roku. Warto jednak wiedzieć, że Netflix oraz HBO przygotowały dla nas nie tylko horrory. Serialowe nowości na październik obfitują w różnego typu produkcje. Od tych rzeczywiście strasznych, do przezabawnych komedii.

Październik na Netflixie

Netflix już na samym początku października udostępnił dużo filmów na licencji. Są to przede wszystkim właśnie horrory, których w październiku ogląda się wyjątkowo dużo. Takie odświeżenie oferty strasznych produkcji to bardzo dobry ruch.

Do tego na platformie znajdzie się całkiem sporo nowych seriali lub kontynuacji przeróżnych serii. Najgłośniejsze z premier to między innymi Emily w Paryżu oraz Nawiedziony dwór Bly (kontynuacja nawiedzonego domu na wzgórzu). Ciekawą opcją jest Ku jezioru, serial o epidemii groźnego wirusa. Czekają nas również kontynuacje Stranger i Alienisty. Zostając przy niezwykle aktualnym temacie, obejrzeć można Dystans społeczny, który w niekonwencjonalny sposób przedstawia pandemiczną rzeczywistość. Na platformie zagości także Gambit królowej – z serialem o tematyce szachowej jeszcze się nie spotkałem.

październik - Gameby.pl

A jak wygląda październik u HBO?

HBO stawia przede wszystkim na dokumenty oraz kontynuacje seriali. Co do tych pierwszych, pojawi się ich naprawdę sporo. Jest to więc idealna okazja do polubienia tego typu produkcji. Zwłaszcza, że jest ich całkiem sporo, przy czym wyraźnie różnią się tematyką. Można dowiedzieć się czegoś o świecie, sławnych personach i wielu innych rzeczach.

Z nowych seriali można wyróżnić na pewno Dobre rady Johna Wilsona, ciekawie zapowiadający się komediowy serial. Swoją premierę miała również Trygonometria, która z ciekawym podejściem może podbić serca wielu oglądających. Dla fanów mockumentów znajdą się 2 sezony Innych rodziców. Jako ciekawe propozycje na waszej liście mogą znaleźć się również Tacy właśnie jesteśmy i Na poboczu. Seriale z widocznym pomysłem na siebie. Na pewno warto je sprawdzić.

październik - Gameby.pl

Podsumowując…

Czeka nas całkiem sporo nowości. Niektóre z seriali są już dostępne na serwisach VOD, a na niektóre musimy jeszcze chwilkę poczekać. Nie zmienia to jednak faktu, że przez październik trudno będzie się nudzić. Bogata oferta pozwoli również przetrwać do kolejnych miesięcy, w których możemy spodziewać się jeszcze większej fali, jeszcze bardziej wyczekiwanych seriali.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły