timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Android Auto bez kabla?

Dotąd, aby cieszyć się tym systemem w swoim samochodzie potrzebny był kabel. Kiedy telefon został podłączony na desce rozdzielczej pojawiała się nowa ikona i mogliśmy wszystko swobodnie konfigurować. Nie mniej trudno jest trzymać telefon w jednym miejscu podczas jazdy.
Z pomocą przychodzi Android Auto, który umożliwia bezprzewodowe korzystanie ze wszystkich możliwości jakie daje nam telefon. Obecnie nadal pozostaje problem tego, że nie każdy samochód wspiera Android 11. Jednak na każdy problem znajdzie się rozwiązanie. Dotąd Emil Borconi-Szedressy wraz z Chielem Prinsem, postanowili zaprezentować rozwiązanie problemu. Opracowali oni adapter o nazwie AAWireless. Podłączony do samochodu, następnie sparowany odpowiednio z telefonem, otwiera przed nami morze możliwości.

Samochody elektryczne w Polsce 2019 - GameBy.pl

Android bez kabla, co daje?

W zasadzie bezprzewodowy Android daje nam te same funkcje co wersja z kablem. Jednak z drugiej strony warto spojrzeć na to nieco szerzej. W bardziej prostszy sposób, możemy korzystać z nawigacji oraz połączeń. Nie musimy się martwić o to, że będzie problem z odebranie przychodzącego połączenia czy pojawi się brak możliwości konfiguracji nawigacji. Swobodnie możemy włączyć swoją muzykę, czy puścić audiobooka umilającego nam jazdę.

Nadchodzi nowy standard?

Moim zdaniem, prędzej czy później taki adapter stanie się nowym standardem w każdym aucie. Oczywiście, minie trochę czasu, aż wszystkie samochody zostaną przystosowane do tej technologii. Nie mniej, takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na kierowców, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa podczas jazdy. Nie będzie możliwości, aby musieć trzymać telefon w ręce, aby móc coś zmienić, czy bać się o to, że telefon spadnie w odmęty samochodu. Mam nadzieję, że będzie to coraz bardziej popularna opcja dla kierowców.

 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły