timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Grudzień to niewątpliwie miesiąc, który kojarzy się z prezentami. Wraz z wcześniejszym Black Friday jest to okres żniw dla całej branży handlowej – zarówno tej online, jak i tradycyjnej. Zdarza się, że ludzie na samym Allegro są w stanie dokonać nawet miliona transakcji jednego dnia. Jednak ten czas w roku jest już za nami, więc na spokojnie, bez napięcia możemy porozmawiać o prezentach.

Powszechnie wiadomo, że kupno prezentu to nie taka łatwa sprawa… Jeżeli mamy zamiar obdarować kogoś, z kim nie utrzymujemy częstych kontaktów, to zazwyczaj nie mamy pojęcia, co mu dać. Zazwyczaj kupujemy mu losową książkę, grę, cokolwiek. Nic, co miałoby większe znaczenie.

Jaką kartę prezentową wybrać? Który bon podarunkowy będzie najlepszy?

Z drugiej strony, kupno prezentu dla osoby bliskiej, dziewczyny lub chłopaka również jest bardzo trudne. Pomimo tego, że znamy kogoś bardzo dobrze, ciężko jest trafić z prezentem, który nie będzie zbyt błahy lub nadto wyrafinowany.

Problem nasila się w momencie, gdy tych podarków musimy kupić kilka lub kilkanaście dla grupy różnych, indywidualnych osób. Albo, wtedy gdy na zakupy mamy tylko jeden dzień lub nawet kilka godzin.

Chyba każdy z nas miał sytuację, że prawie spóźnił się na imprezę, ponieważ kupował prezent. I ile razy zdarzało się tak, że ten nabyty w pośpiechu prezent okazywał się nietrafiony.

Dlatego warto podejść do tego tematu inaczej. Jest kilka dróg, zacznijmy od pierwszej z nich. Dogłębny reaserch i przygotowanie. Jest to metoda bardzo czasochłonna, z dużym prawdopodobieństwem skuteczności. Można na przykład szukać w internecie poradników prezentowych, takich jak ten przygotowany przez mojego redakcyjnego kolegę Kamila — Gry Planszowe na Święta 2018.

Jaką kartę prezentową wybrać? Który bon podarunkowy będzie najlepszy?

Kolejną ścieżką, którą możemy wybrać, jest bon podarunkowy. Naszym zadaniem jest tylko wybranie sklepu, gdzie może on zostać zrealizowany i określenie jego kwoty. Zakupić go możemy na kilka chwil przed przyjęciem. Skuteczność 100%, zajmująca nam przy tym niewiele czasu.

Problemem jest tylko to, z jakiego sklepu ma to być voucher. Tu zaczynają się schody, bo kombinacji są tysiące, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Osobiście polecam Allegro, ponieważ środki z karty obdarowany może przeznaczyć na miliony ofert, a nie tylko na asortyment jednego konkretnego sklepu stacjonarnego, który prawdopodobnie też ma swoją ofertę na Allegro.

Na dzisiaj to już wszystko, mam nadzieję, że Wam trochę pomogłem w kwestii prezentów i na następną gwiazdkę będziecie przygotowani wzorowo. Do przeczytania!

Materiał powstał we współpracy z Allegro!

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły