timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jakiś czas temu mieliśmy okazje testować klawiaturę KFA2 STEALTH-03. Tym razem na stół trafiła do nas myszka, a mianowicie model KFA2 SLIDER-05. I tak samo jak wcześniej wspomniana klawiatura stara się zachęcić graczy swoją niesamowicie niską ceną. Tylko nasuwa się pytanie. Czy tanie oznacza także dobre? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tej recenzji.

Specyfikacja KFA2 SLIDER-05

Zakres DPI; 1000-10000
Szybkość 125Hz/250Hz/500Hz/1000Hz
Liczba przycisków 6+1 przełącznik
Podświetlenie RGB
Długość przewodu 1,8m
Waga 60g
Wymiary 125,6×64,5×38,5mm
Cena 79 złotych

Opakowanie

KFA2 SLIDER-05 - GameBy.pl

Myszka przychodzi w standardowym kartonowym opakowaniu. Ozdobionym w różne grafiki mówiących nam o funkcjach gryzonia oraz logami producenta. Wszystko w minimalistycznym stylu z przeważająca czarną barwą. Jeśli chodzi o samą zawartość opakowania, jest skromnie. Oprócz samej myszki producent postanowił dodać jedynie instrukcje. Można na niej odczytać co robią poszczególne przyciski, a także informacje o specyfikacji technicznej i kolory podświetlenia zależne od DPI. Podsumowując, zawartość opakowania jest biedna, jednak z drugiej strony gdzieś musiały być cięte koszty, a grube instrukcje są w obecnych czasach zbędne.

Budowa i jakość wykonania

Co rzuca się od razu w oczy to zastosowana na korpusie konstrukcja plastra miodu. Jest ona coraz częściej stosowaną opcją przy myszkach gamingowych. Pozwala na znaczne zmniejszenie wagi całego urządzenia co przekłada się na mniejsze zmęczenie oraz pocenie podczas dłuższych sesji użytkowania. Dodatkowo dodaje gryzoniowi ciekawej estetyki. Niestety rozłożenie myszki nie należy do najłatwiejszych, przez co ciężko będzie dokładnie przeczyścić ścianki plastrów miodu. A jak jesteśmy już przy aspektach czystości to na całej obudowie bardzo widoczne są wszystkie dotknięcia palców co może zniechęcić co poniektórych.

KFA2 SLIDER-05 - GameBy.pl

Kolejnym punktem, w którym producent ciął budżet, jest sensor. Mianowicie został wstawiony sensor optyczny co jednak na tej półce cenowej jest często spotykanym ruchem. Ciekawe natomiast jest zastosowanie zabezpieczenie kabla w postaci oplotu, którego nie uświadczyliśmy w klawiaturze tego producenta.

Przechodząc do samych przycisków oprócz dwóch głównych mamy pomiędzy nimi przycisk do zmiany DPI. Tuż nad nim znajduje się klasycznie scroll. Dodatkowe kliki umiejscowione są po lewej stronie ułatwią nam nawigowanie w internecie w formie przeskakiwania w przód i tył w karcie.

Myszka jest ultralekka, ale nie ma się co dziwić. Cała konstrukcja jest praktycznie całkowicie przewiewna. Jak ją podniosłem, musiałem się upewnić czy coś z niej nie odpadło. Jak już o wadze mowa to nie tylko ona jest mała. Tak samo sprawa wygląda przy jej wymiarach. Jest dostosowana pod osoby praworęczne. Jednak przez swoją lekkość i rozmiar nie każdemu może pasować do dłoni.

Komfort użytkowania

To chyba najważniejsza część recenzji, bo co nam dadzą wygląd i rozmiary jeśli sam produkt słabo działa. To zacznijmy od wcześniej wspomnianej wagi jest mała co powoduje, że łatwo się nią operuje. Nagłe ruchy w dynamicznych grach nie będą sprawiały problemów. Przyciski główne klikają się dobrze nie wydzielają także nadmiernego hałasu. Niestety producent nie informuje nas o zastosowanym sensorze optycznym. Jednak można się domyślić, że jest to opcja z niskiej półki.

KFA2 SLIDER-05 - GameBy.pl

Nie jest to myszka najwyższej klasy. Jednak dla przeciętnego użytkownika nada się jak najbardziej. A fakt, że przełączniki mają żywotność do dziesięciu milionów kliknięć sprawia, że gryzoń będzie towarzyszyć właścicielowi przez kilka lat.

Oprogramowanie

W obecnych czasach oprogramowanie jest ważną częścią wszystkich akcesorów komputerowych. Tym razem producent nie zawiódł i zadbał o wsparcie urządzenia. Soft pobieramy ze strony producenta zajmuje mało miejsca, bo około 3 MB, a jest kompatybilny z praktycznie każdym systemem. Niestety brakuje w nim języka polskiego. Na szczęście jest bardzo intuicyjny, że wszystko da się zrobić nie rozumiejąc języka.

W programie można zmieniać kolor podświetlenia, jego tryby animacji. Dodatkowo możemy dostosować parametry myszki jak szybkość przewijania, czułość oraz zakładka raportowania gdzie ustawimy szybkość od 125 do 1000 Hz. Miło mnie zaskoczyła także opcja podmienienia wszystkich przycisków.

KFA2 SLIDER-05 czy tanie oznacza złe?

KFA2 SLIDER-05 należy do niskiej półki cenowej. Jednak nie wpływa to na jej działanie. Co prawda nie jest to najwyższej klasy produkt to za 80 złotych dostajemy naprawdę dobry sprzęt. Zadowoli on przeciętnego użytkownika. Oferuje podstawowe możliwości więc spokojnie zapewni wydajność podczas pracy. Jeśli jesteście fanami podświetlenia to nie macie co liczyć na fajerwerki.

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły