timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Microsoft Build to konferencja, na której firma zapowiada nowości, nad którymi pracuje, i które w najbliższej przyszłości zamierza wprowadzić. Podczas tegorocznego eventu dowiedzieliśmy się o paru ciekawych nowinkach. Tym razem Microsoft skoncentrował się przede wszystkim na oprogramowaniu dla programistów. Postawił również na wszelakie ułatwienia dostępu, jeżeli chodzi o Windowsa. Zobaczcie czego możemy spodziewać się jeszcze w tym roku!

Microsoft Build 2022 – Zmiany dotyczące Teams

Microsoft Teams, głównie za sprawą pandemii, stał się niezwykle popularnym narzędziem. Mimo, że okoliczności mniej tego wymagają, to sporo firm zaprzyjaźniło się z aplikacją i wykorzystuje ją do pracy na co dzień. Właśnie dla takich osób najnowsza aktualizacja może okazać się przełomem. Microsoft Build - Gameby.pl

Do aplikacji ma zostać wprowadzona funkcja live share. Dotąd przy pomocy Teams możliwe było jedynie udostępnianie obrazu. Dzięki live share osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogły wspólnie pracować nad projektami. Z pewnością ułatwi to pracę zdalną, zwłaszcza jeśli chodzi o zaawansowane zadania.

Microsoft Build 2022 – Microsoft Store

Sklep z aplikacjami obecny na Windowsie przejdzie drobne zmiany. Po pierwsze, po wyszukaniu aplikacji przy pomocy lupy, będziemy w stanie od razu pobrać ją ze sklepu. Oszczędzi to sporo czasu, które użytkownicy spędzali na przeszukiwaniu katalogu Microsoft Store. Dodatkowo sklep ma otworzyć się na aplikacje obsługujące Win32. W skrócie oznacza to, że deweloperom będzie łatwiej umieścić tam swój produkt. Zmiany zapowiadają się więc bardzo pozytywnie. Microsoft Build - Gameby.pl

Microsoft Build 2022 – Widżety spoza systemu

Funkcję widżetów powitaliśmy razem z Windowsem 11, ale szczerze, korzystało się z niej raczej średnio. Wszystko przez ubogi wybór widżetów. Pogoda, kalendarz i newsy to trochę niewiele. Microsoft planuje jednak otwarcie się na widżety spoza systemu. Dzięki temu będziemy w stanie nieco lepiej spersonalizować swój system. Microsoft Build - Gameby.pl

Microsoft Build 2022 – Power Platform

Power Platform to całkiem udany projekt firmy, który miał na celu przystępnie umożliwić użytkownikom tworzenie aplikacji i programów. Wszystko zostało stworzone w taki sposób, aby korzystający z platformy był w stanie osiągnąć zamierzony cel bez zaawansowanych umiejętności programistycznych.

Microsoft w ramach Power Platform zapowiedziało start Power Pages. Będzie to coś podobnego do oryginalnego tworu, dotyczyć jednak będzie tworzenia stron internetowych. Samo Power Platform również doczeka się zmian. Dzięki nim praca nad aplikacjami będzie prostsza i przyjemniejsza.

Microsoft Build 2022 – One Note

Firma zapowiedziała, że w końcu weźmie się za poprawki związane z One Note. W grę wchodzi odświeżenie aplikacji i przystosowanie jej do wymagań dzisiejszych użytkowników. Microsoft Build - Gameby.pl

Zmieni się więc wygląd, który dopasowany będzie do Windowsa 11. Do One Note zawitają nowe funkcje, takie jak na przykład zamiana pisma odręcznego na tekst. Aplikacja może zatem wrócić do łask użytkowników.

Microsoft Build 2022 – Pozytywne zaskoczenie

Większość z zapowiedzi brzmi naprawdę dobrze. Microsoft stara się ułatwić życie osobom, korzystającym z ich systemu. Wspieranie dobrze prosperujących usług oraz odświeżanie tych zapominanych to także spory plus. Pozostaje nam czekać na wprowadzenie wszystkich nowości.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły