timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Squid Game w bardzo szybkim czasie stał się najpopularniejszym serialem ostatnich miesięcy. Nie widzieli go pewnie jedynie nieliczni, a popularność wszystkiego co z serialem związane rośnie w zastraszającym tempie. Wszelkiego rodzaju gadżety wyprzedają się niemal natychmiastowo i nic nie zwiastuje, żeby ten stan rzeczy miał się zmienić. Na fali popularności serialu powstała również kryptowaluta! W kilka dni od jej startu osiągnęła wzrost wartości o ponad 2000 procent. Dlaczego jest to towar tak pożądany?

Kryptowaluta Squid Game – Pomysłowość nie zna granic

Serialem inspirowali się również twórcy gier. W ostatnich tygodniach internet zalały samodzielne produkcje lub specjalne tryby w grach, przypominające konkurencje ze Squid Game. Wśród nich pojawiła się gra, do której dostęp na razie nie jest możliwy. I to wbrew pozorom ona wywołała najwięcej emocji.

Prawdopodobny wygląd gry możemy już podejrzeć na stronie. Na pierwszy rzut oka, nie wyróżnia się ona niczym specjalnym. Przeciętna grafika, bardzo prosty, wręcz banalny sposób działania. Skąd więc takie zainteresowanie wokół niej? Gra nie tylko naśladuje Squid Game jeśli chodzi o konkurencje, w których ścierają się uczestnicy. W niej również otrzymać będzie można sporą nagrodę i przypadnie ona jedynie jednemu, ostatecznemu zwycięzcy. Squid Game - Gameby.pl

Udział w grze nie jest jednak darmowy. Aby się do niej zapisać należy wykupić specjalny bilet. I tutaj do akcji wkracza nowa kryptowaluta o nazwie ,,Squid”. To za jej pomocą możemy wykupić dostęp do gry i spróbować swoich sił w wyzwaniu. Nie będzie to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać.

Kryptowaluta Squid Game – Zamieszanie na rynku

Squid w bardzo krótkim czasie zwiększył swoją wartość o ponad 2000 procent. Cena kryptowaluty wciąż idzie w górę, a zmiany są dosyć znaczące i przede wszystkim nagłe oraz niespodziewane. Cała dostępna pula Squid wyprzedała się praktycznie zaraz po starcie projektu. Wychodzi więc na to, że dorwanie biletu do gry staje się nie lada wyzwaniem.

Twórcy informują również, że cena za udział w poszczególnych konkurencjach ma ulegać zmianie. W skrócie – im dalej chcesz zajść, tym więcej musisz zapłacić. Na stronie gry za kryptowalutę możliwa do kupienia jest również zawartość NFT związana z serialem.Squid Game - Gameby.pl

Wolumen Squid na rynku wynosi teraz aż blisko 184 miliony dolarów. Bardzo prawdopodobnym jest, że ta wartość wzrośnie nawet parokrotnie. O tym jednak przekonamy się najpewniej w momencie, w którym rozpoczną się pierwsze rozgrywki.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły