timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Każdy lubi słuchać muzyki. Lubimy słuchać danych wykonawców lub gatunków. Zapewne nikomu nie są obce takie serwisy jak Tidal, Apple Music czy Spotify. Są to również jedne z bardziej popularnych serwisów streamgowych, które dostarczają nam masę muzyki.

Spotify prezentuje muzyczną mapę świata

Obecnie rynek cyfrowej muzyki urósł do bardzo dużych rozmiarów. Coraz większa ilość ludzi postanawia wykupić subskrypcję lub przetestować dany serwis przez określony czas. Za cenę, która jest o połowę mniejsza niż cena płyty CD, każdy może mieć dostęp do szerokiej bazy utworów. Jakby nie patrzeć taka opcja jest dobrą alternatywą dla piracenia utworów z sieci. Muzyką z takich serwisów możemy się cieszyć dosłownie wszędzie. Nasze ulubione utwory mogą grać ze smartfona, telewizora czy tabletu. Trzeba również nadmienić o możliwości dzielenia takiej obsługi. Jeśli mamy jak, to nic nie stoi na przeszkodzie złożenia się na jeden abonament, którego cena tym bardziej się zmniejsza. Kolejnym plusem takich serwisów, jest to, że jesteśmy na bieżąco z nowościami ze świata muzyki, jak i możemy śledzić naszych ulubionych wykonawców. W momencie pojawienia się nowej płyty utworu, chwytamy za smartfon i możemy przesłuchać piosenkę.
Spośród wszystkich serwisów na tronie od zawsze siedzi Spotify. Po mimo dużej konkurencji, większa część użytkowników postanawia zostać i korzystać z usługi. Na dzień dzisiejszy król posiada w swoich objęciach około 230 milionów użytkowników. Liczba ta z każdym rokiem rośnie tylko w górę. I choć serwis ten posiada podobne oferty abonamentowe, oferty abonentów alternatywnych, to jako pierwszy wyszedł z świeżą inicjatywą.

Musical Cities to nowa opcja oferowana nam przez Spotifya. Jest to strona dzięki, której dowiemy się czego aktualnie się słucha w danym kraju. Sama strona przypomina Google Maps, z tym że w kolorach Spotify, usianą zielonymi kropkami. Każdy kraj posiada daną ilość kropek. Jeśli najedziemy na daną, tę która nas interesuje, dowiemy się m.in. jaka piosenka jest popularna lub jaki utwór jest aktualnie najbardziej wyświetlany. W niektórych przypadkach może nam się wyświetlić playlista piosenek przypisana do danej kropki. Jest to ciekawa opcja, dzięki której możemy odkrywać nowe utwory, ale również mieć wiedzę o tym czego aktualnie się słucha w danym kraju.
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko zmierza ku cyfryzacji. Jednak jakby nie patrzeć dla wielu jest to ułatwienie w wielu sytuacja dnia codziennego. Sam jakiś czas korzystałem z takiego serwisu i powiem, że byłem zadowolony. Mając pod ręką tak dużą bazę utworów, nie było mowy o katowaniu kilku piosenek przez dłuższy czas. Udało mi się odkryć kilka ciekawych pozycji, których do dziś zdarza mi się słuchać. Polecam każdemu wypróbowanie takiej usługi.

Tutaj możecie znaleźć mapę

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły