timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

“30 lat później” (Twee Zomers) –  thriller belgijskiej produkcji opowiadający o życiu grupy ludzi spotykających się ponownie po wielu latach od niefortunnego zdarzenia, gdy jedna z osób została napadnięta na tle seksualnym, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo kim był winnym. Serial sam w sobie ma bardzo nostalgiczny nastrój, dzięki temu jest pozycją idealną dla koneserów pozycji podobnych klimatem do lat 90-tych i fanów wątku odzyskania utraconej przed laty szkolnej miłości. Poniżej kilka pozycji dostępnych na platformach streamingowych, które również zawierają co najmniej jedno z wyżej wymienionych.

Riverdale

Serial, który zdobył ogromną rzesze fanów z całego świata i nie mogło zabraknąć go w tym zestawieniu. Obecnie na platformie Netflix dostępnych jest aż sześć sezonów, też jest tutaj grupa młodych ludzi, sama fabuła opiera się na rozwiązywaniu przez nich zagadek kryminalnych – różne morderstwa, tajemnice i dziwne powiązania pomiędzy niektórymi z rodzin w mieście i oczywiście romanse między bohaterami. W tym serialu znajdziemy to wszystko, dodatkowo akcja okraszona jest wyjątkowo klimatycznymi kadrami, co czyni tę produkcję naprawdę wyjątkową.

Zostań przy mnie (Stay Close)

Pozycja równie trzymająca w napięciu, w której kluczową rolę gra nieoczekiwany i zarazem niechciany powrót do przeszłości czterech głównych bohaterów, po wielu latach i ułożeniu sobie życia na nowo są oni zmuszeni do odkrycia swoich tajemnic, aby chronić swoje życie i swoich bliskich. Do tego wszystkiego przyczyniła się sprawa morderstwa, po którym zaczęto odkrywać zbrodnie popełnione przed laty, jednak wciąż nie schwytano sprawcy. Ten brytyjski dramat z wątkami kryminalnymi ma tylko osiem odcinków więc jest pozycją idealną dla zwolenników krótszych seriali.

Nic o mnie nie wiecie (You don’t know me)

Miniserial, który najbardziej odbiega fabułą od “30 lat później”, lecz jest on równie intrygującą pozycją. Z opisu dowiadujemy się jedynie, tego, że oskarżony o morderstwo podczas ostatniego procesu ujawnia swój dawny romans z tajemniczą kobietą i całkowicie zmienia to obrót sprawy. Jak na pozycję kryminalną, trzymającą w napięciu to jej dużym atutem jest interesujący wątek romantyczny kochanków z przeszłości i jego wpływ na sprawę. Zdecydowanie tutaj więcej informacji nie potrzeba, bo serial ma tylko cztery odcinki, co oznacza wartkie tępo wydarzeń i sporo akcji.

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły