timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jeszcze nie tak dawno niezwykle głośno było o zakupie przez Elona Muska Twittera. Mówiło się wtedy o sporej szansie na poprawienie sytuacji wolności słowa w internecie. Multimiliarder miał również walczyć z botami i fałszywymi kontami. Platforma miała zatem przejść kolosalne zmiany w dobrym kierunku. Teraz wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Elon Musk postanowił wypowiedzieć umowę zakupu Twittera, na co zarząd serwisu nie ma chęci się zgodzić.

Elon Musk nie kupi Twittera – Dlaczego?

Można się zdziwić, słysząc o takim posunięciu ze strony szefa Tesli. Jego plan naprawy platformy przedstawiał się naprawdę obiecująco. Z wypowiedzi Muska można było wywnioskować, że jest on szczerze zaangażowany w robienie z sieci lepszego miejsca. Niedługo będziemy jednak mogli zapomnieć o całym przedsięwzięciu, jeśli miliarderowi uda się odstąpić od umowy.

Elon Musk - Gameby.pl

Mimo dobrych chęci, Musk kieruje się również zyskiem. 44 miliardy dolarów to nie byle jakie pieniądze. Chciałby więc mieć on pewność, co do statystyk dotyczących platformy. Twitter nie chciał jednak się nimi dzielić. Przed Elonem Muskiem ukrywane są szczegółowe dane dotyczące botów i fałszywych kont. Oficjalnie platforma ogłasza, że jest to około 5% użytkowników. Brak dowodów oraz niechęć do ich dostarczenia może świadczyć o tym, że osób prawdziwych i aktywnie korzystających z platformy jest w rzeczywistości mniej.

Wszystko to sprawia, że Musk nie może być pewien wartości swojego zakupu. Jest to całkiem mądre działanie, patrząc na to, że akcje Twittera potaniały od kwietnia o 25%.

Elon Musk nie kupi Twittera – Co dalej?

Twitter wynajął firmę prawniczą, która ma podjąć działania i pokierować sprawę na oficjalne, sądowe tory. Musk jest jednak przygotowany. Sztab jego prawników twierdzi, że wina leży wyłącznie po stronie serwisu, ze względu na złamanie szeregu postanowień, które znajdowały się we wstępnej umowie.

Elon Musk - Gameby.pl

Kara za wycofanie się z transakcji to 1 miliard dolarów. Mimo, że dla obu stron nie są to gigantyczne pieniądze, to raczej żadna z nich nie będzie skłonna odpuścić.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły