timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

To ośmioodcinkowy serial kryminalny amerykańskiej produkcji, oparty na podstawie książki Karen M. McManus o tym samym tytule. Fabuła opowiada o pięciu uczniach zostających w klasie po lekcjach za karę, jednak jedna z osób nie wychodzi stamtąd żywa. Fakt, że następnego dnia Simon mial zamiar opublikować kompromitujące informacje na temat pozostałej czwórki rzuca na sprawę cień podejrzeń, że jego smierć nie była przypadkowa. Każdy ma motyw co dodatkowo utrudnia śledztwo i buduje napięcie, a tajemniczy wątek kryminalny sprawia, że serial ogląda się szybko i przyjemnie. Obsada za swoje role do tej pory zbiera same pochlebne opinie, aktorzy są żywiołowi i łatwo się do nich przywiązać. Jednak najważniejszą zaletą jest nieoczywiste rozwiązanie sprawiające widzom trudność z wytypowaniem sprawcy. Dla fanów rozwiązywania kryminalnych zagadek poniżej przedstawiamy kilka równie dobrych propozycji.

„Trzynaście powodów” (ang. Thirteen Reason Why)

To jedna z popularniejszych pozycji na Netflixie, która przez dłuższy czas utrzymywała wysokie miejsce w rankingach oglądalności. Fabuła opiera się na przedstawieniu samobójstwa nastolatki, która przed śmiercią zostawiła trzynaście kaset tłumaczących co wpłynęło na jej decyzje. Każda z kaset przeznaczona jest dla konkretnej osoby, która w pewnym stopniu przyczyniła się do śmierci głównej bohaterki. Wraz z upublicznieniem kaset na jaw wychodzą wcześniej nikomu nieznane fakty, które mają ogromy wpływ na sprawę toczącą się w sądzie. Oprócz nietuzinkowej fabuły i ciekawych wątków kryminalnych warto obejrzeć tę pozycję przez to, że porusza ważne kwestie społeczne uświadamiając ludzi jak duży wpływ mogą mieć ich czyny i słowa na życie innych osób.

13 Powodów - Sezon 2 - GameBy.pl

„Plotkara”

Pozycja równie popularna jak wyżej wymieniona, sześć sezonów idealnie sprawdzi się dla osób poszukujących dłuższej rozrywki w starszych klimatach.
Akcja dzieje się w Nowym Jorku i przedstawia życie grupki bogatych nastolatków z prestiżowego liceum. Każdy ich krok jest śledzony przez tytułową plotkarę, której tożsamość ukrywana jest do samego końca serialu. Przed plotkarą nie ukryje się żaden sekret, zwłaszcza te, które mogą najbardziej namieszać w życiu innych, a dla nich największą zagadką jest to kim ona jest. Serial spodoba się fanom intryg i osobom, które chcą poznać życie nowojorskiej elity.

 

To tylko kilka z najpopularniejszych pozycji typu teen drama przepełnionymi tajemnicami i wątkami kryminalnymi w tle, które podbijają internet. Idealne propozycje na wieczorną rozrywkę.

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły