timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

 

Płomienny romans między dogasającą gwiazdą muzyki country a nieznaną piosenkarką zmienia ich życie na zawsze.

Wysokie oczekiwania

Przyznam się, że czekałam na ten film od momentu, kiedy ogłoszono, że zagra w nim Lady Gaga. Już jako dziecko uwielbiałam jej głos, więc miałam nadzieję, że się nie zawiodę.

Idąc do kina naprawdę liczyłam na coś przyjemnego, może trochę dramatycznego, z dobrym soundtrackiem. Moje oczekiwania były zdecydowanie wysokie, tak jak większości osób znających Bradleya Coopera czy Lady Gage. Produkcja mnie zaskoczyła, a zakończenie wycisnęło sporo łez.

Narodziny Gwiazdy - GameBy.pl

Fabuła

Bardzo zdolna, lecz niepewna siebie i swojego talentu Ally (Lady Gaga) przypadkiem spotyka w barze gwiazdora country Jack Maine’a (Bradley Cooper). Po wspólnie spędzonym wieczorze, zakochują się w sobie. Widz będzie jednak podskórnie czuł, że to miłość niemożliwa: pozornie różni ich wszystko, od zaplecza emocjonalnego, statusu społecznego po marzenia.

Po pewnym czasie wyruszają we wspólną trasę, podczas której Jack nakłania ukochaną do wyjścia z cienia. Wkrótce odkrywa ona, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie, szybko zyskując na popularność.

Dziewczyna bardzo się zmienia, ludzie zaczynają ją wielbić. Dla niej to uczucie stanie się inspiracją do artystycznej pracy, a także katapultą do wielkiej kariery. Dla niego – być może początkiem końca.

Narodziny gwiazdy – pierwsza duża rola Lady Gagi i debiut Coopera w dziedzinie reżyserii

A więc jak się okazało – Lady Gaga świetnie gra. Być może oglądaliście już American Horror Story z jej udziałem(serdecznie polecam jeśli ktoś nie widział), ale „Narodziny Gwiazdy” to tak naprawdę jej pierwszy w karierze pełnometrażowy film, w którym gra główną rolę.

Narodziny Gwiazdy - GameBy.pl

Powiedzenie, że spisała się dobrze to mało powiedziane. Piosenkarka wręcz znakomicie odegrała rolę Ally, serwując przy tym idealne wykonania piosenek.

Nie zapominajmy również o niesamowitym Bradley’u Cooperze, który grał, śpiewał, dodatkowo wyreżyserował film i napisał scenariusz. Dzięki tej produkcji, nie dość, że stał się jednym z najbardziej chwalonych reżyserów tego roku, to jeszcze sam siebie poprowadził do stworzenia znakomicie skonstruowanej, pełnej głębi kreacji aktorskiej.

Najważniejszym wątkiem filmu „Narodziny gwiazdy” jest z pewnością miłość Ally i Jacka. Również pomiędzy Gagą a Cooperem nie brakowało chemii. Oglądając ich wspólnie na ekranie, byłam w stanie uwierzyć w ich relacje oraz uczucie, które pomiędzy nimi wybuchło.Oboje popisują się niemałym warsztatem i wspólnymi siłami windują dzieło na wyższy poziom. I wierzcie mi, tego duetu nie zamieniłabym na żaden inny.

Narodziny Gwiazdy - GameBy.pl

Problematyka

Wbrew pozorom, Narodziny gwiazdy nie są tylko prostym filmem o burzliwej miłości, pozwalającą na chwilę zatracić się w uczuciach. Produkcja także rzuca bardzo ciekawe spojrzenie na przemysł rozrywkowy.

Motyw show-biznesu, wyniszczającej sławy i skomplikowane relacje postaci przedstawiają wiele wartości. Poznajemy dzięki temu kulisy popularności, widzimy jak to oddziałuje na człowieka- czasem w dobry, ale i czasem zły sposób.

Muzyka

Cały soundtrack do „Narodziny gwiazdy” to niebo dla uszu. Słyszymy romantyczne ballady z duszą ilustrujące kolejne etapy ich romansu. Świetne wykonanie „La Vie En Rose” przez Lady Gage, czy piosenka „Shallow”, która do teraz topuje na listach przebojów.

Narodziny Gwiazdy - GameBy.pl

Chociażby dla muzyki warto wybrać się na film do kina.

Podsumowanie

Film ogląda się z przyjemnością przede wszystkim dzięki parze odtwórców głównych ról. Nawet jeśli fabuła wydaje się momentami naiwna i zbyt pośpiesznie opowiedziana, ekranowa chemia między Cooperem a Gagą wynagradza wiele.

Okazuje się, że piosenkarka potrafi zagrać, a znany aktor zaśpiewać. „Narodziny Gwiazdy” to dobry romans ze świetną ścieżką muzyczną i aktorstwem z naprawdę wysokiej półki.

[wp-review]
O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły