timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Rynek kryptowalut przez długi czas traktowany był przez niektórych z lekceważeniem. Pozostawała to domena naprawdę zainteresowanych tematem, których nie było zbyt wielu. Działo się tak przynajmniej w Polsce, gdyż w niektórych państwach kryptowaluty już jakiś czas odgrywają znaczącą rolę. Od niedawna ta sytuacja zaczęła ulegać zmianie. Trudno jest znaleźć kogoś, kto wcale nie słyszał o cyfrowych aktywach. Okazuje się, że tematem interesuje się również na przykład PKO BP. Czy PLCOIN, z którym mają niemało wspólnego, będzie w stanie zrewolucjonizować rynek?

PLCOIN – Skąd całe zamieszanie?

Okazuje się, że nazwę PLCOIN, jak i różne podobne np. Poland Coin, Pol Coin, PKO BP zarejestrowało już parę lat temu. Informowali wtedy, że są to działania wyprzedzające, mające na celu odpowiednie przygotowanie się do zmieniającej się na rynku sytuacji. Pojawiła się również wiadomość, że nazwa tak naprawdę może w ogóle nie zostać wykorzystana.

Dlaczego więc piszemy o tym teraz? Parę dni temu PKO zdecydowało się zarejestrować również logotyp. Wszystko wskazuje na to, że polska kryptowaluta ma duże szansę na urzeczywistnienie. Dla wielu z pewnością byłoby to szokiem. Pamiętajmy jednak, że jeżeli PLCOIN finalnie powstanie, będzie źródłem ogromu możliwości dla całego kraju. Polski złoty nie ma się ostatnimi czasy za dobrze. Aby utrzymać się w zmieniającym się świecie, musimy zacząć przystosowywać się do nowych realiów.  PLCOIN - Gameby.pl

Warto wspomnieć o tym, że PKO miało już całkiem bliską styczność z kryptowalutami. W 2018 roku otrzymało bowiem dofinansowanie, w kwocie 6 mln złotych, aby wraz z Politechniką Warszawską prowadzić badania nad technologią blockchain. NBP również interesuje się tematem, wszystko wskazuje jednak na to, że cyfrowy złoty to nadal zbyt odległa wizja.

Oczywiście kryptowaluty to nie taka prosta sprawa. Ze względu, chociażby na gigantyczne wahania kursów, PKO BP musi wprowadzić rozwiązania, które zapewnią walucie stabilność i bezpieczeństwo. Możemy być pewni, że prace nad projektem trwają. Czy w tym temacie czeka nas w tym roku więcej? Czas pokaże…

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły