timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Wiele osób uważa fotografię za coś, czym warto się zainteresować. Rzeczywiście, jest to całkiem ciekawe hobby, które może przerodzić się w pełnoetatowe zajęcie. W dobie łatwo dostępnej technologii, prawie każdy z nas może próbować swoich sił w robieniu zdjęć. Gdy jednak  interesujemy się fotografią coraz poważniej, potrzebujemy odpowiedniego do tego sprzętu. Przedstawimy Wam, jakich wyborów sprzętowych dokonywać, aby nie przepłacić i z powodzeniem rozwijać pasję. Sprawdźcie nasz Niezbędnik Fotografa.

Niezbędnik Fotografa – Aparat

Kiedy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z fotografią, kupowanie drogiego sprzętu nie ma zbytniego sensu. Po pierwsze, nie wykorzystacie w pełni jego potencjału. Dodatkowo, jeżeli stwierdzicie, że robienie zdjęć jednak Was nie kręci, krocie wydane na sprzęt nie będą czymś przyjemnym.

Większość osób, które jakkolwiek zainteresowane są fotografią, to przeciętne osoby, które nie wiążą z tym swojej przyszłości. Dla tych fotografów najlepszym narzędziem może być ich własny telefon. Aparaty w dzisiejszych smartfonach są naprawdę dobre. Jeżeli jednak stoicie przed wyborem telefonu, weźcie pod uwagę na przykład Huawei Mate 30 Pro (ma aż 4 aparaty!) lub Samsung Galaxy Note 10+. Są to smartfony z nieco wyższej półki, ale pozwolą Wam one na uwiecznianie niesamowitych momentów prawie tak dobrze, jak robi to profesjonalny sprzęt.

Niezbędnik fotografa - Gameby.pl

Jeżeli jednak chcecie by fotografia stała się Waszym pełnoetatowym zajęciem albo po prostu szukacie czegoś porządniejszego, warto zainwestować trochę więcej. Jeśli decydujecie się na aparat, wybierzcie taki, który spełni wszystkie wasze potrzeby. Potrzebujecie czegoś przenośnego, aby szybko uchwycić ważne momenty? Wybierzcie mały, łatwy w transporcie sprzęt. Aparat jest waszym głównym narzędziem pracy? Rozważcie zakup porządnej lustrzanki lub bezlusterkowca.

Niezbędnik Fotografa – Laptop

Skoro macie już zdjęcia, przydałoby się je jakoś obrobić. Oczywiście istnieją aplikacje na telefon, które umożliwiają nakładanie filtrów, ale to nie to samo co praca z pomocą komputera. Jeżeli posiadacie już laptopa lub komputer stacjonarny, z którego jesteście w pełni zadowoleni, nie przepłacajcie. Jeśli natomiast bardzo przeszkadza Wam brak mobilności, mała pojemność dysku, czy wolne tempo pracy waszego sprzętu, warto zastanowić się nad jakimś laptopem.

Większość propozycji, które możemy aktualnie zobaczyć na rynku w zupełności powinno spełniać Wasze wymogi. Nawet najtańsze laptopy powinny umożliwiać edycję zdjęć, ich przechowywanie i eksportowanie. Nie powinniście mieć więc problemu ze znalezieniem najlepszej dla siebie opcji. Weźcie pod uwagę laptopy Huawei, które są niezwykle cienkie, a w związku z tym, poręczne.Niezbędnik fotografa - Gameby.pl

Niezbędnik fotografa – Słuchawki

Podczas szukania odpowiedniej scenerii, w czasie przerwy w pracy, czy jakiejkolwiek wolnej chwili, przyda się trochę muzyki. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w bezprzewodowe słuchawki, które pozwolą nam na łatwiejsze korzystanie z nich w życiu codziennym. Nie musimy przejmować się kablem, jak i również możemy odejść na chwilę od komputera bez konieczności wyłączania muzyki. Takie słuchawki przydadzą się również osobom bawiącym się  lub pracującym z filmem. Z ich pomocą montaż, czy odtwarzanie filmów będzie dużo przyjemniejsze.

Ale jakie słuchawki wybrać? To już zależy od waszych preferencji. Znajdą się miłośnicy słuchawek nausznych, jak i dousznych. Chociaż za te drugie trzeba czasem sporo zapłacić, to cały czas powstają nowe, tańsze, wcale nie działające dużo gorzej alternatywy.

Niezbędnik fotografa - Gameby.pl

Niezbędnik fotografa – Podsumowanie

Jak widzicie inwestycja w sprzęt nie zawsze jest konieczna. Kiedy już się na nią decydujemy, wybierajmy sprzęt, który nas nie przerośnie, ale również nie ograniczy naszego rozwoju. Powodzenia w szukaniu idealnych ujęć!

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły