timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Smartwatche coraz śmielej wkraczają na nasze nadgarstki, choć kilka lat temu wcale nie było to takie oczywiste. Co sprawiło, że inteligentne zegarki cały czas zyskują na popularności? Jaki smartwatch wybrać na początku swojej przygody z inteligentnymi zegarkami? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego smartwatcha?

Funkcjonalność smartwatcha

Podstawowym kryterium przy wyborze naszego pierwszego smartwatcha powinna być jego funkcjonalność. Musimy zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od naszego zegarka — oprócz wskazywania czasu, oczywiście. Moduł obsługujący płatności, obsługa sieci komórkowej czy GPS to tylko niektóre z funkcji, które oferują nam różni producenci. Bezpośrednio z funkcjonalnością wiąże się tez system operacyjny naszego zegarka, który musi współpracować z naszym smartfonem.

Design smartwatcha

Aspekt wizualny stanowi kolejny ważny punkt do rozważenia podczas zakupu smartwatcha, gdyż typowe zegarki nie zawsze mogą trafić w nasze preferencje. Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania koperty zegarka, jej kształt czy kolor.

W większości przypadków nie musimy na szczęście przywiązywać ogromnej wagi do koloru i stylu wykonania naszego paska, gdyż bardzo często są one wymienne i w każdej chwili możemy zaopatrzyć się w zupełnie nowy pasek, odmieniając wygląd naszego zegarka w znaczący sposób.

Pierwszy Smartwatch – tani smartwatch?

Przy zakupie pierwszego smartwatcha, tak jak zapewne przy każdych innych zakupach, tych mniejszych, jak i większych, kierujemy swój wzrok na cenę produktu, który chcemy kupić. Przy wyborze smartwatcha szczególnie powinniśmy zastanowić się, czy rzeczywiście warto wydawać większą kwotę na nasz pierwszy inteligentny zegarek?

Czy może lepiej byłoby kupić coś tańszego i jak już zaznajomimy się ze smartwatchami, zauważymy, że jest w nich coś ciekawego, coś, z czego rzeczywiście korzystamy, nie będąc fanami nowinek technologicznych, tylko po prostu ułatwiamy sobie życie, to wtedy zdecydujmy się na zakup droższego, lepiej wyposażonego smartwatcha.

Na rynku dostępnych jest wiele zegarków oferujących różne funkcje użytkownikom, niektóre pozycje dostępne w sklepie Zegarek.net świetnie sprawdzą się w roli pierwszego smartwatcha.

Podsumowanie

Smart zegarek może być narzędziem, które zdecydowanie ułatwi nasze życie codzienne. Gdy odkryjemy, co oferuje, pokazywanie godziny stanie się jego funkcją poboczną. Jednak może okazać się, że jest to dla Ciebie zwykły gadżet, więc na pierwszy zegarek nie warto wydawać fortuny. Dla osób, które nie śledzą na bieżąco nowinek technicznych, sprzęt za kilkaset złotych powinien spokojnie zdać egzamin.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Zegarek.net

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły