timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Warcraft to znana od lat marka, która kojarzy się z samymi początkami popularności gier komputerowych. Jednocześnie jest to nazwa, która przetrwała do teraz, cały czas zrzeszając wokół siebie miliony graczy. Blizzard nie osiada jednak na laurach. Tym razem studio decyduje się na wypuszczenie kolejnej gry, osadzonej w uniwersum Warcrafta. Nie będzie ona jednak przypominać produkcji, które znaliśmy dotychczas. Gra będzie skierowana do graczy mobilnych, tych korzystających ze smartfonów i tabletów. Jak zapowiada się Warcraft Arclight Rumble?

Warcraft Arclight Rumble – Gra z gatunku Tower Defense

Nowa gra ze znanego uniwersum będzie opierać się na zasadach znanych z popularnych gier z gatunku Tower Defense. Jeżeli jeszcze nie wiecie o co mi chodzi, z pewnością kojarzycie tytuły, w których zadaniem gracza była obrona miasta, bazy, czy czegokolwiek, przed hordą przeciwników. Swego czasu najpopularniejszą grą tego rodzaju było Plants vs Zombies.

W przypadku nowej produkcji Blizzarda możemy spodziewać się czegoś podobnego. Do dyspozycji będziemy mieli postacie znane z uniwersum Warcrafta i z ich pomocą będziemy musieli bronić się przed przeciwnikami. W zasadzie to nie tylko bronić. Arclight Rumble wprowadza ciekawą innowację, w wyniku której role nieco się odwrócą. Teraz to my będziemy mogli być tymi atakującymi. Rozgrywka zapowiada się dzięki temu całkiem interesująco.Warcraft - Gameby.pl

Oprócz długiej i miejscami wymagającej solowej kampanii, twórcy zapowiadają również tryb online. Będziemy mieli zatem możliwość zmierzyć się z prawdziwymi przeciwnikami i wspinać się po drabince rankingowej. Dodatkowo zapowiedziano jeszcze tryb kooperacyjny. Oznacza to, że z innymi graczami nie czekają nas wyłącznie pojedynki. Będziemy mogli spróbować swoich sił w grze współpracując z przyjaciółmi.

Warcraft Arclight Rumble – Czy ma szanse na sukces?

W sieci dostępny jest już trailer gry, który możecie obejrzeć tutaj. Grafika prezentuje się całkiem dobrze. Przedstawione na zwiastunie fragmenty rozgrywki aż zachęcają, żeby od razu po premierze sprawdzić grę. Ma się ona ukazać jeszcze w tym roku, dokładna data nie jest na razie znana. Warcraft - Gameby.pl

Czy możemy spodziewać się hitu, który podbije sklepy z aplikacjami? Być może. Chociaż Warcraft to duża i rozpoznawalna marka, to weźmy pod uwagę, że kluczem do sukcesu jest rozgrywka. Jeżeli przyjmie się ona wśród graczy, wtedy możliwe, że Arclight Rumble stanie się konkurencją dla obecnych bestsellerów.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły