timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Specjalnie dla fanów Stranger Things, wybrałam kilka seriali podobnych do tego. Jeśli więc obejrzałeś już wszystkie sezony, to może warto przerzucić się na coś innego, równie dobrego. Poniżej moja lista.

Super 8

Serial opowiada o grupie znajomych nastolatków. Pechowo stają się oni, świadkami makabrycznej katastrofy z udziałem pociągów. Z biegiem czasu, w ich miasteczku dochodzi do przedziwnych zjawisk paranormalnych. To one wywracają sielskie życie owej społeczności.

The Goonies

Kolejnym serialem, który przykuł moją uwagę jest The Gonnies. Jest to serial z roku 1985, to w nim śledzimy kilkoro młodych dzieciaków. Grupa ta trafia na tajemniczą mapę, która to przestawia drogę do legendarnego skarbu piratów. Serial ten nie posiada, tak ciężkiego klimatu jak Stranger Things, ale zawarte w niej poczucie przygody, czy może fantastyczne obrazy dzieciństwa lat 80 sprawia, że ta produkcja jest wspaniała. Jest to kino familijne, idealne dla całych rodzin.

Dark

Serial Dark z 2017 roku jest dostępny na Netflixie, w pełnych trzech sezonach. Od samego początku ten serial dostarcza nam wysoki poziom odbioru. Cała produkcja pokazuje, że odpowiednio zaplanowana historia, może, a nawet musi zakończyć się z przytupem. Nie jedna osoba, twierdzi, że jest to najlepsza produkcja ostatniej dekady. Nie pozostaje nam więc nic innego jak obejrzanego, tego świetnego serialu.

Dark, Sezon 2 - Gameby.pl

Miasteczko Twin Peaks

Kolejna propozycja to film z 1990 roku. Nazywany serialowym klasykiem, o którym słyszeli nie tylko fani niewyjaśnionych spraw i zagadek, ale tez pozostali fani serialowi. Dla wszystkich tych, których przyciąga klimat tajemnicy, zawarty w serialu Stranger Things. Serial od Davida Lynocha w tym wypadku powinien być wysoko na waszej liście „do obejrzenia”. Zaskujące dla Was z pewnością będzie owiane sekretem zabójstwo Laury Palmer. Ciekawa jestem waszej oceny.

E.T

Serial z roku 1982, który mocno zasługuje na polecenie. Możemy w nim znaleźć z uwagi na lata produkcji wiele technologicznych archaizmów, ale mimo to serial jest genialny. Fabuła filmu dotyczy historii kosmity, który zostaje porzucony na Ziemi. Kosmita zaprzyjaźnia się z Eliotem, a ich historie chwytają za nie jedno serce. Pozwala również na przeżycie historii, o której marzył nie jeden dzieciak.

Zachęciłam?

Mam nadzieję, że tych kilka seriali zachęciło Cię do obejrzenia. Wybrałam te, które według mnie są pewniakami. Teraz wybór pozostawiam ci i życzę przyjemnego oglądania.