timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Patrząc z perspektywy czasu, śmiało można stwierdzić, że bitcoin oraz jemu podobne kryptowaluty, na stałe zagościły w powszechnym użytku wszystkich ludzi na świecie. Niestety, mimo tego, że jest to świetny sposób na zarobek, procesory używane do pozyskiwania wirtualnej waluty, zużywają masę energii. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Intel.

Wszystko dla “Górników”

Intel zapowiedział, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek nowe procesory, które wspomogą wydobywanie bitcoina. Nowy komponent, poznaczony jest w głównej mierze do wydobywania wirtualnej waluty. Jednocześnie sam procesor ma kilka ciekawych rozwiązań, które mogą pomogą zaoszczędzić energię (o tym później). Nie mniej warto zwrócić uwagę na to, że od dłuższego czasu „górnicy” są odbierani dość negatywnie. Wszystko przez fakt, że kopanie kryptowalut nie tylko pochłania masę energii, ale również w bardzo szybkim tempie zużywa poszczególne komponenty.

 Nowe procesory Intela – Co z tego bedzie?

Nowy produkt od Intela ma nieco zmienić stan rzeczy. Ograniczy on zużycie energii oraz jej zapotrzebowanie do wydobycia kryptowalut. Jest to dość odważna obietnica ze strony firmy. Można podejrzewać, że nowy procesor będzie właśnie taki. Wskazywać na może zainteresowanie technologią ze strony dwóch firm – Block Jacka Dorseya oraz GRIID. Jedna jak i druga jest mocno związana z wydobywaniem wirtualnej waluty. Drugą rzeczą jest komentarz jednego z pracowników Intela: „Firma Intel deklaruje chęć przyczynienia się do rozwoju technologii blockchain, dzięki harmonogramowi działań dotyczącego energooszczędnych akceleratorów.

Bitcoin a ceny kart graficznychBitcoin a ceny kart graficznychPotcoin - kryptowaluta marichuanyPotcoin - kryptowaluta marichuanyKtóre kryptowaluty kupić w 2021

Warto kupić taki procesor?

Oczekujemy, że nasze innowacje w układach pozwolą na stworzenie akceleratora blockchain o ponad 1000-krotnie wyższej wydajności na wat w porównaniu z głównymi procesorami graficznymi dla górnictwa opartego na algorytmie SHA-256” – tak o nowym projekcie wypowiada się Raja M. Kurdi, który jest nie tylko głównym architektem, ale i również pełni funkcję wiceprezesa działu architektury, grafiki i oprogramowania.
Trudno się nie zgodzić, że Intel poczynią zdecydowane kroki, aby wydobywanie kryptowalut było lepsze. Być może taka technologia to dopiero początek w usprawnianiu tego procesu.

 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły