timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Opera to przeglądarka, która była w stanie przekonać do siebie sporą grupę użytkowników. Udział w tym miała z pewnością wersja GX – oferująca funkcje przydatne dla graczy. Część osób wciąż była jednak zainteresowana podstawową wersją przeglądarki. Twórcy przygotowali dla nich coś specjalnego. Już teraz dostępna jest Opera One – zupełnie odświeżona, wykorzystująca sztuczną inteligencję przeglądarka.

Opera One – Co nowego?

Opera słynie z dodawania ciekawych funkcji do swoich przeglądarek. Nigdzie indziej nie znajdziemy tak wielu opcji personalizacji. Chociaż niewiele osób wykorzystuje sto procent jej możliwości, to jednak pojedyncze udogodnienia bardzo podobają się użytkownikom. Wersja GX jest nimi wypełniona. Twórcy stwierdzili zatem, że teraz nadszedł czas na podrasowanie podstawowej Opery.Opera One - Gameby.pl

Opera One będzie w głównej mierze opierać się na nowym interfejsie. Dostaniemy również asystenta AI, który postara się pomóc użytkownikom w różnorakich sprawach. Taki asystent staje się powoli standardem. Wiele firm decyduje się zaimplementować takie rozwiązanie do swoich produktów.

Jedną z najciekawszych nowości dostępnych w nowej przeglądarce jest funkcja ,,Tab Islands”. Chodzi tu o wyspy, do których możemy przypiąć wybrane karty. Jest to patent, który w znacznym stopniu może ułatwić wykonywanie wielu zadań. Dostajemy również odświeżony interfejs. Wygląda on dosyć futurystycznie – Opera przyzwyczaiła już użytkowników do takich patentów. Przyzwyczajenie się do niego nie powinno być dużym problemem.

Opera One – Wykorzystanie AI

Asystent AI dostępny w przeglądarce nosi nazwę ,,Aria”. Sztuczna inteligencja została tu umieszczona w całkiem ciekawy sposób. Z bota można skorzystać w dowolnym momencie, a oferuje on szereg ciekawych funkcji. Pozwala on na uzyskanie streszczenia zawartości ze strony internetowej albo stworzenie oryginalnej treści wykorzystującej daną stronę. Zastosowań jest multum, warto samemu sprawdzić na co stać Arię. Opera One - Gameby.pl

Odświeżenie Opery to z pewnością dobry ruch ze strony twórców przeglądarki. Możliwe, że dzięki temu uda się przyciągnąć więcej osób, chętnych do przetestowania jej możliwości. Projekt najprawdopodobniej będzie dalej rozwijany, możemy więc spodziewać się kolejny nowości w nadchodzących miesiącach.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły