timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Seriale dokumentalne to jedna z ważniejszych grup w branży filmowej. To co wyróżnia go od innych gatunków to przede wszystkim to, że historie oparte są na faktach. Twórcy takich filmów starają się przedstawić rzeczywistość w barwny i interesujących dla odbiorcy sposób. Pierwsze dokumenty powstawały już sto lat temu, a obecnie ten gatunek zyskuje codziennie wielu zwolenników. Poniżej znajdziecie listę serialowych propozycji, których historia z pewnością Was pochłonie.

1. Nasza Planeta

To serial dokumentalny składający się z kilku odcinków ukazujących niezwykle fascynujące życie przeróżnych istot na naszej planecie. Widz jest świadkiem codzienności wielu gatunków zwierząt, przez co ma możliwość zdobycia wiedzy na wiele tematów związanych z naturą. Niejednokrotnie ukazane zostają problemy i przeszkody z jakimi zwierzęta muszą się zmagać, aby przetrwać. Seria dokumentalna Nasza Planeta to także zjawiskowe ujęcia i naprawdę zachwycające widoki, dlatego każdy miłośnik przyrody z pewnością będzie zadowolony. Serial dostępny jest do oglądania na platformie Netflix.

2. Caravan of dreams (Himalaiści)

To kolejna propozycja przedstawiająca prawdziwe historię. Tym razem na celowniku są himalaiści, pokonujący wiele kilometrów niebezpiecznych tras w górach. Ukazane są ich problemy, z którymi muszą zmierzyć się podczas górskich wypraw. Historie przepełnione są wieloma kroplami potu i łez, ponieważ cały trud ostatecznie opłaci się. Wejście na szczyt znaczy dla nich więcej niż tysiąc słów. Każdy z odcinków skupia się na opowiedzeniu historii innej osoby, dlatego widz ma możliwość spojrzenia na sytuację z różnych perspektyw.

3. Wielka wyprawa do Afryki

Ten miniserial dokumentalny przedstawia zwariowane wędrówki dwójki przyjaciół. Postanawiają oni wybrać się do dzikiej Afryki i poznać jej wszystkie zakamarki. Robią to w bardzo ciekawy sposób, ponieważ do podróży posłuży im nic innego jak motocykle! W serialu nie zabraknie pięknych widoków afrykańskich sawann, a także ciekawych opowieści samych bohaterów.

4. Szkoła przetrwania

Seria dokumentalna prowadzona przez niejakiego Beara Gryllsa. W każdym odcinku decyduje się on na wędrówkę w nieznane, tropikalne, często niebezpieczne tereny. Szuka ciekawych doświadczeń i nie boi się wyzwań. Widz oczywiście towarzyszy mu we wszystkim i może doglądać starań Gryllsa i jego szalonych działań survivalowych. Szkoła przetrwania to dokument, w którego skład wchodzi aż 7 sezonów!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły