BLACKPINK to jeden z koreańskich żeńskich zespołów, na którego punkcie szaleje cały świat. Dziewczyny zaledwie kilka dni temu pobiły jeden z najważniejszych rekordów w serwisie YouTube. Ich najnowszy teledysk do piosenki  przekroczył 100 milionów wyświetleń w rekordowo krótkim czasie.

MTV MusicNajwyżej notowana grupa K-Popowa na Billboard Hot 100 i Billboard 200
Najlepszy debiut żeńskiej grupy K-pop w USA

Kim są BLACKPINK?

BLACKPINK na scenie pojawił się w 2016, chociaż jego utworzenie ogłoszono już cztery lata wcześniej. Popularność zyskał on dzięki utworowi “Ddu-Du Ddu-Du”, który bił rekordy na Billboard Hot 100. Mimo tego, o dziewczynach ciągle nie było aż tak głośno.
BLACKPINK - GameBy.pl

Grupa wydała w 2018 roku album “Blackpink in Your Area” oraz trzy minialbumy. Ich EP-ka “Square Up” dotarła do 40. pozycji na Billboard 200 i zajęła pierwsze miejsce na Billboard World Albums.

BLACKPINK możecie znać z piosenki “Kiss and Make Up” stworzonej w kolaboracji z Duą Lipą. Utwór znalazł się na numer jeden na wielu serwisach typu YouTube, Spotify czy Tidal.
[

 

Topowanie na listach przebojów!

Ale przejdźmy do rzeczy. Koreański zespół niedawno wydał nowy utwór. Internauci oszaleli na punkcie oficjalnego teledysku do „Kill This Love”. Zainteresowanie klipem było tak duże, że wideo pobiło dotychczasowy rekord liczby wyświetleń w ciągu 24 godzin od premiery – 57 milionów. Należał on dotąd do Ariany Grande z hitem “thank you, next”.
To nie wszystko! BLACKPINK biją też inne rekordy. Wideoklip przekroczył 100 milionów wyświetleń w rekordowo krótkim czasie – 2 dni i 14 godzin, bijąc osiągnięcie innej koreańskiej gwiazdy PSY.

Artystki jak widać, cieszą się sławą już nie tylko w rodzinnym państwie, ale i na całym świecie. Obecnie, przygotowują się do występu na jednym z najsławniejszych festiwali  odbywających się w Stanach Zjednoczonych w stanie California- Coachelli, jako pierwszy koreański zespół, który tego dokonał.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły