timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Bezpieczeństwo to dzisiaj niezwykle gorący temat. W czasach, gdzie co chwila słyszymy o nowych wyciekach danych, trzeba podjąć specjalne środki ochrony. Zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia, z których korzystamy na co dzień. Bezpieczny smartfon to gwarancja zaoszczędzonych nerwów. Dowiedzcie się, jakie są najbezpieczniejsze smartfony.

Najbezpieczniejsze smartfony

Tag T1

Najpierw porozmawiamy o trochę innym rodzaju bezpieczeństwa, niż takie, o którym myśli przeciętny użytkownik smartfona. Tag T1 to telefon stworzony głównie dla osób, które w swoim zawodzie są zmuszone wyposażyć się w nadzwyczajne środki zabezpieczające. Chodzi na przykład o sekretne dane firmy. Oczywiście nikt nie broni używania tego telefonu zwykłym osobom. Pojawia się jednak pytanie – Czy warto?

najbezpieczniejsze smartfony - Gameby.pl

Tag T1 to urządzenie wyposażone w specjalny system szyfrujący. Połączenia, wiadomości i maile są niemożliwe do przechwycenia. Telefon przychodzi do nas już z kartą SIM. Wiadomości z niego wysyłane, mogą być automatycznie usunięte po określonym czasie. Brzmi całkiem profesjonalnie. Niestety z tym profesjonalizmem wiąże się brak wielu funkcji.

Smartfon został pozbawiony na przykład dostępu do usług Google. Jest to więc urządzenie dla profesjonalistów. Zwyczajni użytkownicy nie potrzebują jednak aż tak inwazyjnie chronionej prywatności.

Nitrophone 1

Nitrophone to produkt niemieckiej firmy Nitrokey. Nie jest to jednak w całości ich własny wytwór. Telefon opiera się na Google Pixelu 4a, zmienione zostało jedynie oprogramowanie.

najbezpieczniejsze smartfony - Gameby.pl

Nitrophone posiada takie opcje jak specjalne szyfrowanie pinu, ekran prywatności, automatyczny wyłącznik awaryjny. Zadbano także o ulepszoną przeglądarkę. Dzięki niej surfowanie po sieci obędzie się bez żadnych nieprzyjemności. Podczas korzystania z aplikacji, udostępniane jest im jak najmniej informacji. Jesteśmy również chronieni przed śledzeniem. Sam system wyposażony jest w minimalną liczbę aplikacji. Na szczęście inaczej niż w przypadku poprzedniego telefonu, tutaj jesteśmy w stanie zainstalować ich więcej.

Najbezpieczniejsze smartfony z Android i iOS

Co jeśli nie chcemy inwestować w smartfony specjalnie stworzone do tego by nas chronić. Bezpieczeństwo jest oczywiście niezwykle istotne, ale niektórzy nie chcą z jego względu tracić wielu funkcji telefonu. W takim wypadku najlepiej wybierać najnowsze urządzenia. Producenci dosłownie prześcigają się w usprawnieniach dotyczących bezpieczeństwa. Nie są to najbezpieczniejsze smartfony, jak te powyżej, jednak nadal mają sporo do zaoferowania.

W zapowiedzianym jakiś czas temu Androidzie 13, mamy mieć zagwarantowane comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń. Pobieranie aplikacji również ma ulec zmianie. Będziemy informowani o tym, czy dany program został przetestowany i sprawdzony.

najbezpieczniejsze smartfony - Gameby.pl

Najnowsze systemy iOS to także gwarancja bezpieczeństwa. Złamanie zabezpieczeń nowych iPhonów jest niemożliwe albo bardzo czasochłonne. Zatem jeżeli zależy Wam na bezpieczeństwie, celujcie w nowe smartfony lub te, w których aktualizacje systemu są wspierane przez długi czas.

Podsumowanie

Wybierając bezpieczny smartfon nie zawiedziemy się. Każdy powinien znaleźć w ofercie wielu producentów coś dostosowanego do własnych potrzeb. Najważniejsze jest jednak to, jak sami będziemy korzystali z urządzenia. Nawet najbezpieczniejsze smartfony czasem nie dadzą rady obronić nas przed nami samymi.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły