timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Posiadacze Apple Watch pewnie to wiedza, ale niestety zegarek cierpi na brak dedykowanej przeglądarki internetowej. Przez co nie można na nim grać w gry internetowej. Jednak nie powstrzymało to programisty Olivera Klemenz. Odkrył on bardzo prosty i szybki sposób jak obejść ten problem. I tak teraz mamy możliwość grania w kultowego Prince of Persia z 1989 na wyświetlaczu naszego smartwatcha. Wielu z Was ją pewnie kojarzy i ma na stukane dziesiątki godzin jak nie więcej. Był to tytuł stworzony specjalnie pod Apple II przez Jordana Mechner. Obecnie może w nią zagrać każdy dzięki princejs.com. Przeglądarkowa wersja tego klasyka dostępna na tabletach, smartfonach, komputerach a teraz nawet inteligentnych zegarkach.

Ograniczenia zegarka

Inteligentne zegarki prężnie się rozwijają. Co chwilę ich posiadacze dostają to nowe aktualizacje dodające nowe funkcje. Do i tak już naprawdę bogatego zestawu. Nawet widać trend na usamodzielnienie zegarków.  Oczywiście na razie potrzeby jest telefon, ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Niestety na użytkowników Apple Watch nałożone są spore ograniczenia przez producenta, przez co nie ma dużej swobody w samym systemie. Nie przekreśla to jednak istnienia sprytnych obejść, których twórcy sprzętów nie przewidzieli. Czasem są one naprawdę banalne, wykorzystując często jedynie podstawowe funkcje sprzętu.

Książę Persji na smartwatch

W taki sposób została odkryta sztuczka na uruchomienie gry Prince of Persia. A dokładniej pierwszej części,  która zapoczątkowała całą serię przygód Księcia. Warto od razu wspomnieć, że nie instalujemy gry bezpośrednio do pamięci naszego Apple Watchu. Z rozgrywki możemy cieszyć się dzięki specjalnej stronie internetowej ze stworzoną wersją gry za pomocą JavaScript. Jak na początku wspomniałem, zegarek nie posiada dedykowanej przeglądarki. Jednak co się stane gdy wykorzystamy funkcje podglądu linku wysłanego za pomocą Wiadomości lub Poczty?

Właśnie tak jedyne co musimy zrobić, by zagrać w Prince of Persia na smarwatchu to wysłanie linku do strony princejs.com przy pomocy np. Poczty nawet do samego siebie. Teraz wystarczy otworzyć wysłany link na Apple Watchu odczekać, aż się załaduję i jesteśmy gotowi do grania. Szybko i bezpiecznie bez pobierania podejrzanych aplikacji czy zabawy w modyfikacje urządzenia.

Życzymy Miłego Grania!

 

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły