timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nowoczesne technologie są obecne w każdej sferze życia. Wiele czynności ułatwiają i zwiększają wygodę w różnych sytuacjach. Jednocześnie tkwi w nich sporo zagrożeń. Na przykład musimy uważać na swoje karty debetowe lub dowód osobisty, by nikt nie miał dostępu do danych. Pomóc w tym mogą specjalne portfele, w których wykorzystano RFID. O co tak właściwie chodzi?

RFID to skrót od Radio-frequency identification. Tłumacząc na język polski, jest to system zdalnej identyfikacji radiowej. Służy przede wszystkim do odczytu i przesyłania danych, jakie znajdują się w dokumentach. To dzięki tej technologii możemy płacić w sklepie kartą zbliżeniowo, a tym samym zakupy są szybsze, ale ma to też pewien minus. Dawniej trzeba było uważać, by złodziej nie ukradł dokumentów. Dzisiaj nawet nie musimy mieć świadomości tego, że ktoś przechwycił nasze dane. Teraz wystarczy, że złodziej stanie za nami w kolejce lub między sklepowymi alejkami i uruchomi czytnik RFID. Na szczęście można się przed tym bronić!

Portfel RFID – o co tak właściwie chodzi?

Aby ochronić się przed działaniem czytników RFID, można zaopatrzyć się w specjalny portfel RFID. Na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak samo jak każdy skórzany portfel. Nie jest też od niego cięższy. Jednak podczas produkcji uzupełniono go o specjalne membrany, które uniemożliwiają czytnikom RFID sczytanie danych z kart. Mając taki portfel, zyskuje się poczucie bezpieczeństwa, że dane wrażliwe są lepiej chronione. Tego rodzaju portfele są w sklepach dostępne coraz powszechniej, co z jednej strony świadczy o zapotrzebowaniu i rosnącej świadomości społeczeństwa, a z drugiej jest dowodem na skuteczność zastosowanego rozwiązania.

Idealny jako prezent

Wybór prezentu dla bliskiej osoby zawsze jest wyzwaniem. Trzeba dobrze znać potrzeby i upodobania drugiej strony, aby uniknąć wpadki. Jeśli chcemy wręczyć coś oryginalnego, to musimy mieć pewność, że będzie to strzał w dziesiątkę. Jednocześnie jest szereg pomysłów prezentowych, które sprawdzą się zawsze i spodobają się różnym osobom. Przykładem jest właśnie portfel.

Portfel skórzany jest elegancki i ponadczasowy, a do tego sprawdzi się idealnie jako prezent na różne okazje. Portfel męski RFID można wręczyć na przykład z okazji dnia chłopaka. Praktyczne podarki ceni się najbardziej, a to, że dodatkowo prezent będzie chronić przed oszustami, stanowi jego dodatkowy atut. Przeglądając produkty z tej kategorii, zastanówmy się nad tym, jak dużo ma się w nim zmieścić. Małe portfele są mniej praktyczne i niewiele da się do nich włożyć, ale zbyt duże też niekoniecznie prezentują się dobrze. Najlepiej podpatrzeć, jaki format ma dotychczasowy portfel chłopaka. Drugim wyznacznikiem wyboru powinna być jakość. Koncentrujemy się na modelach z dobrej klasy skóry, które przez długi czas będą świetnie wyglądać.

Portfel może współtworzyć zestaw prezentowy dla mężczyzny. Wtedy będzie w komplecie na przykład ze stylowym modnym szalem. Taki zestaw w estetycznym opakowaniu zrobi fantastyczne wrażenie.

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły